KAS zatrzymała nielegalny transport odpadów ze Szwajcarii

2
1293

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zabezpieczyli naczepę wraz z towarem do postępowania karnego. Odbiorca odpadów zagrożony jest karą od 50 tys. zł do 500 tys. zł.

 

Dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zatrzymała transport 18 ton nielegalnych odpadów w postaci odzieży używanej i tekstyliów. Odbiorca towaru nie posiadał zezwolenia na przetwarzanie odpadów lub utylizację. Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska (WIOŚ) uznał przewóz za nielegalny.

Udaremniony przywóz śmieci

Zgorzeleccy funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu zatrzymali transport z nielegalnymi odpadami na autostradzie A4 w okolicach Jędrzychowic. Kierowca wiózł odpady ze Szwajcarii. W trakcie kontroli funkcjonariusze stwierdzili nielegalne przemieszczanie 18 ton odzieży używanej oraz różnych zanieczyszczonych tekstyliów.

Odbiorca nie posiadał zezwolenia na przetwarzanie i nie był w stanie dokonać odzysku tworzyw sztucznych w sposób zgodny z przepisami.

Kara administracyjna do pół mln zł

Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska uznał przewóz za nielegalne przemieszczanie odpadów. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zabezpieczyli naczepę wraz z towarem do postępowania karnego. Odbiorca odpadów zagrożony jest karą od 50 tys. zł do 500 tys. zł.

-/dolnośląska KAS-/

2 KOMENTARZE

  1. Ciuchy przewożone przez przedsiębiorców do sprzedaży w sklepach z odzieżą używaną to dla nich śmieci, ale śmieci przywożonych od niemców i wywalanych do naszych kamieniołomów nie potrafią zauważyć i zatrzymać.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here