KAS uderzyła w nielegalny hazard na Dolnym Śląsku

6
1305
zdjęcie poglądowe

W I kwartale 2022 roku funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) skontrolowali 12 miejsc na Dolnym Śląsku. Zabezpieczyli w nich 36 nielegalnych automatów do gier hazardowych oraz środki pieniężne w kwocie ponad 58 tys. zł.

 

Zwalczanie nielegalnego hazardu na Dolnym Śląsku

W pierwszym kwartale 2022 roku funkcjonariusze Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu skontrolowali 12 miejsc na terenie powiatu zgorzeleckiego, legnickiego, kłodzkiego, lwóweckiego oraz na terenie Głogowa, Oławy, Kłodzka i Ząbkowic Śląskich.

W skontrolowanych punktach ujawniono 36 nielegalnych automatów do gier hazardowych oraz środki pieniężne w kwocie ponad 58 tys. złotych. Zabezpieczone urządzenia i pieniądze zostały zatrzymane jako dowody w sprawie i przekazane do magazynu depozytowego.

Przypominamy – za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy, warunkom koncesji lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna: kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie. Dodatkowo urządzającym nielegalne gry, grozi kara pieniężna w wysokości 100 tys. zł od każdego automatu.

„Hazard? Nie daj się wciągnąć!” – kolejny kwartał akcji edukacyjnej za nami

Problem nielegalnego hazardu jest znany pracownikom i funkcjonariuszom dolnośląskiej KAS od wielu lat. Zauważamy, że wśród graczy są coraz młodsze osoby. Trwa trzecia edycja ogólnopolskiej akcji edukacyjnej Krajowej Administracji Skarbowej pod hasłem „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”. Celem kampanii jest uświadomienie społeczeństwu, że hazard jest niebezpieczny i potrafi zniszczyć życie rodzinne, sytuację finansową i zdrowie.

Od stycznia do marca 2022 roku pracownicy Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu i funkcjonariusze Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu odwiedzili 21 szkół, przeprowadzili 83 lekcje i spotkali się z ponad 1700 uczniów na Dolnym Śląsku.

6 KOMENTARZE

  1. Wojna kas z hazardem przypomina mi wojnę na Ukrainie. Powolna, prawie bez ofiar, taka żeby nikomu krzywdy nie zrobić. A wystarczyłoby czytać komentarze pod artykułami o walce z hazardem i już milbyście nowe miejscówki do zlikwidowania…

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here