Karol Wilk czy Andrzej Jasiński? Nieoficjalne wyniki wyborów

93
6232
andrzej jasiński karol wilk

Mieszkańcy gminy Mirsk po raz kolejny mieli twardy orzech do zgryzienia, bo po raz kolejny w wyścigu o fotel burmistrza zmierzyli się dwaj ci sami kandydaci. Co nie udało się w pierwszej turze, musiało udać się w drugiej.

 

Ponad dwie dekady na fotelu Burmistrza Miasta i Gminy Mirsk zasiada już Pan Andrzej Jasiński. To kawał czasu. I nie można się dziwić, że część mieszkańców oczekuje zmian. W Mirsku w każda kampania budziła duże emocje. Część Pan Jasiński wygrywał w pierwszej turze, część dopiero w dogrywce. Ale jak dotychczas nie było na niego silnych.

W 2018 roku rękawicę po raz pierwszy Andrzejowi Jasińskiemu rzucił Karol Wilk, młody, społecznik, który stworzył wówczas bardzo ambitny komitet – „ODNOWA”. Wprawdzie sam lider wówczas nie wygrał, ale wprowadził do rady swoich radnych.

W tym roku mamy niemal powtórkę z poprzedniej kampanii. Karol Wilk i Andrzej Jasiński to dwaj silni liderzy. Pokrzyżować im szyki starał się jeszcze trzeci – Paweł Tylus.

Pierwsza tura wyborów samorządowych w gminie Mirsk nie przyniosła rozstrzygnięcia. Żaden z kandydatów nie uzyskał bezwzględnej większości głosów. Uwagę warto tu zwrócić na wyjątkowo gorącą atmosferę podczas kampanii, której w takim wymiarze nie było w poprzednich latach.

Pierwsza tura wskazała lidera – Karola Wilka, który uzyskał poparcie 1472 wyborców. Tuż za nim uplasował się Andrzej Jasiński z wynikiem 1433 głosy. Na trzecim stopniu podium stanął Paweł Tylus, którego poparło 325 mieszkańców.

Atmosfera przed drugą turą gęstniała każdego dnia. W gminie Mirsk dostrzec można było wyraźny podział. Jedni z całych sił trzymali kciuki z młodszego z kandydatów, inni twardo stali przy tym bardziej doświadczonym.

Frekwencja w niedzielnych wyborach była bardzo duża. Do godziny 12. PKW odnotowała, iż głos oddało 15,62 procent uprawnionych, a do godz. 17. aż 43,09 proc. wyborców.

Taka frekwencja przełożyła się na sukces – Andrzeja Jasińskiego, który jeżeli PKW potwierdzi te wyniki już w maju zasiądzie na fotelu Burmistrza Miasta i Gminy Mirsk. Gratulujemy.

 • Andrzej Jasiński – 1782 głosy (51,27)
 • Karol Wilk – 1694 głosy (48,73)
 • Mirsk 1: Jasiński – 515; Wilk – 387
 • Mirsk 2: Jasiński – 504; Wilk – 390
 • Giebułtów: Jasiński – 271; Wilk – 242
 • Orłowice: Jasiński – 121; Wilk – 157
 • Rębiszów: Jasiński – 356; Wilk – 515
 • DPS Mirsk: Jasiński – 15; Wilk – 3

To na razie nieoficjalne wyniki wyborów.

93 KOMENTARZE

 1. Pan wilk był w tym wszystkim zbyt pewny siebie, zbyt agresywny , on i jego poplecznicy wylali mnóstwo hejtu oraz wyskakiwali z lodówki. Buta, obłuda i za duzo obietnic , kontra spokój, klasa , doświadczenie pana Jasińskiego .

  • I bardzo dobrze. Chciałbym zobaczyć krzywe zakłamane twarze tych co tak najeżdżali na Andrzeja przed wyborami i przekonani byli o jego porażce . Znam „pseudo działaczy sportowych” których to miny i spijanie z dziubka burmistrza mnie najbardziej interesuje . Był taki be i w ogóle . Zobaczymy jak teraz będziecie śpiewać moi państwo.

 2. Jeśli wynik się potwierdzi, to wniosek jest jeden.
  Gmina a szczególnie wioski chcą zmiany.
  Jest szansa na zmiany i jest wola.
  Jednak pożądana zmiana nie ma i już pewnie nie będzie miała na imię Karol. A zatem za 5 lat gdy Pan Andrzej z mocy prawa nie będzie mógł kandydować czekają nas emocję. A więc Panie Piotrze, bogaty stażem w Radzie powiatu zapraszamy. Po tej kampanii wydaje się Pan oczywistym kandydatem popieranym przez Pana Andrzeja. Tak się Pan przynajmniej na razie pozycjonuje. A zatem Panie Piotrze drugi, świeżo upieczony Radny powiatowy. Kto wie, kto wie. Ambicji i potencjału na pewno nie zbraknie. Panie Zenonie, może czas opuścić tylne sterowanie. I przed końcem bogatej kariery, stanąć w pierwszym szeregu. Może ? A właśnie, może Panie Bartku, po 5 letnim rozbracie z samorządem warto wrócić z przytupem. Jak wskazał indywidualny wynik do powiatu i poprzedni do gminy, elektorat jest poparcie też i to w sposób rozwojowy. Albo, albo 5 lat to długo . Może wyłoni się ktoś inny. Jak nie przymierzając, Zając z kapusty.
  Och cóż by to były za wybory.
  I tym żartobliwym akcentem, zakończmy wojnę plemion z którą mieliśmy doczynienia w ostatnim czasie.
  Gratulacje wygranym.
  Szacunek przegranym.

 3. “Brawo” teraz będzie w gminie wielki wiatr zmian i gmina mlekiem i miodem płynąca, bo przecież jasiński taki wspaniały… macie co chcieliście, dalsze 5 lat marazmu. Nie wierzę co z Wami ludzie!

  • Brak słów… ciemnogród…
   Czyli dalsza hibernacja gminy na kolejne 5 lat…
   jak można wierzyć w czyjes obietnice skladane na ostatnią kadencję? Z tych obietnic nikt Jasińskiego już nie rozliczy bo się zawinie i wyjedzie.
   Ostatnia kadencja ma posłużyć tylko do napchania kieszeni kasa sobie i kolegą. Z wrażenia nie wyjdziecie o ile zrozumienie jakie walki zrobi przy robieniu planu zagospodarowania przestrzennego z Panem Wojtkiem K. ze swieradowa. Wojtuś już na swieradowie pokupowal co najlepsze teraz bierze się za Mirsk. Dalej siedzie sobie i patrzcie na ten brudny na sztukę odmalowany na żółto ratusz kibel za 300tys i obskurne kamienice. Może gdyby Mirsk nie był tak zacofany przez Burmistrza to dalej by jeździły do niego PKSy i mielibyście szanse nimi pojechać do innych miast i gmin i zobaczyć jak inni gospodarze Miast potrafią pozyskiwać środki z funduszy europejskich i budować piękne gminy.

   • Nie no jest przecież pociąg… który wrócił dzięki starania Burmistrza Swieradowa, bo Andzejowi nie był potrzebny i nie miał środków… a teraz obiecuje odbudowę dworca… patrząc ile ten kibel kosztował to odbudowa dworca pochłonie miliardy… ale spokojnie przecież Andzej ma znajomości…

 4. – Co wybrano w gminie Mirsk – pyta Jasiu

  – Stare – odpowiada Babcia Janina

  – Dla czego ??? – pyta bardzo zdziwiony Jasiu

  – Bo nowe jest nowe i gryzie ! – odpowiada stanowczo poirytowana Janina

  – Nie rozumiem? docieka wnuczek

  – A co tu rozumieć, wybrano stare znane zło, bo nowe nie znane i nie pewne. Wybrano to co jest bo nie wiedziano co będzie gdy wybierze się coś innego. No i w końcu wybrano kontynuacje bo
  ona wielu pasuje. Z różnych powodów. – dodała wchodząca na ogród sąsiadka.

  Jasiu popatrzył na dwie baby, wstał machną ręką i powiedział:

  A ja myślę że po prostu ludzie tak naprawdę nie mieli wyboru. Nie mieli bo taka społeczność tak naprawdę odpycha tych którzy mogli by stanowić prawdziwy wybór. Potencjał gminy, liczne błędy i mentalny konformizm, jak kopuła odpycha tych którzy faktycznie by mogli coś zmienić.

  I dodał wychodząc:
  Kiedyś w radiu mówili że demokracja to taki ustrój w którym ludzie mają to na co w istocie zasługują.I nawet nie wiedzą że tak jest. Bo tylko myślą że myślą.

  • Dziękujemy ze przez 30lat zasłużyliśmy na bylejaki asfalt na sztukę położony na stary i do tego jeszcze bardziej bylejakie pobocza. Że że swoich funduszy wiejskich musimy opłacać projekty chodników itp. Że przed końcem kadencji znalazły się pieniądze na wodę… Dziękujemy. Może kibel też dostaniemy…

 5. Czyli jednak układy, układziki wygrały!! Przy tym posrali się, że aż trzeba było wyborców dopisywać. Strach ich obleciał. Niestety interesy powiązanych osób zadecydowały o całej gminie. Wstyd ludzie.

 6. Wielki wstyd, obserwując te wybory mam ogromny niesmak. Żeby wygrał obecny burmistrz dopisywano do spisu wyborców ludzi, ustanawiano pełnomocników, dowożono osoby starsze, które wcześniej z racji zdrowia nie głosowały. Zasoby nieporównywalne i potężna przewaga instytucjonalna. Różnica poparcia tylko 86 głosów. Świadczy to o mizernym poparciu urzędującego gospodarza. Wyborcy nisko ocenili jego dotychczasowe dokonania. Jedno jest pewne, na pozytywną energię liczyć nie można. Kontrkandydat bez doświadczenia samorządowego osiąga takie poparcie? Szacunek dla jego kampanii, która narzuciła styl sztabowi Jasińskiego. Jego sztabowcy dwoili i troili się, żeby nadrobić przewagę konkurencji. Ledwo, ledwo udało się. Wielka ulga i satysfakcja z wykonania tytanicznej pracy. Gratulacje dla wyborców Zakwisia, pokazaliście charakter. Macie dość takiego sposobu zarządzania gminą. Reszta zadowolona, będzie tak jak do tej pory, czyli byle jak.

  • Zgadzam się…tak mała różnica głosów świadczy o mizernym poparciu urzędującego gospodarza…

   Gratulacje Panie Karolu!!!osiągnął Pan niesamowity wynik.
   Szkoda,że tak niewiele zabrakło.

 7. Panie Karolu,
  Potwierdza się znane powiedzenie, że pycha kroczy przed upadkiem.

  Nie wziął Pan udziału w debacie ani nie wyszedł też z propozycją zmierzenia się na żywo z przeciwnikiem. Dobry burmistrz to przede wszystkim świetny negocjator i ktoś kto potrafi na forum odpowiadać na pytania i kontrargumentować. Panu tej umiejętności zabrakło.
  Zabrakło odwagi i klasy. Okazuje się nie wystarczy dobra umiejętność robienia sobie selfie (z ukrycia w większości).
  Owszem wyborcy oczekiwali zmiany, ale nie na kogoś, kto do tych wyborców nie ma ani grama szacunku.
  Refleksja do przemyślenia na przyszłość.

 8. W każdym obwodzie dopisano po kilkanaście a nawet kilkadziesiąt osób do listy wyborców w porównaniu do pierwszej tury. Czyli po latach demograficznego dołku nagle gmina zyskała około 100 mieszkańców w 2 tygodnie. I akurat Pan Jasiński wygrał różnicą 100 głosów. Co za przypadek.

 9. Oczekujemy zmian, ale nie było odpowiednich kandydatów na to stanowisko. Gdyby był odpowiedni kandydat na zmianę z pewnością by się udało. A pikniki w parku nikogo nie przekonują . Brak dobrych kandydatów na to stanowisko, niech zostanie już ten co jest, bo jego konkurenci to . . . .

 10. No zobaczymy czy Wilk będzie kolejny raz startować w wyborach czy zachowa dla siebie godność i szacunek dla własnej osoby. Pewnie pójdzie za pieniądzem bo gdzie tyle można zarobić jako burmistrz jak teraz ma pensje w NIKu maks.7 tysięcy. Nie zastanawiacie się ludzie skąd wziął tyle pieniędzy na taką dużą kampanię wyborczą ? Jasiński miał malutka w porównaniu do jego banerów,plakatów,wszelakiej promocji. Niestety brudna kampania wyborcza sterowana przez entuzjastę Wilka, brak chęci do udziału w debacie- ludzie to widza. Ani smsy,ani ciasto ani selfiaczki z ludźmi nie pomogły.

  • Nim zaczniesz pisać takie głupoty to się doinformuj.
   Pensje Burmistrza ustala Rada Gminy i nie są to jakieś wielkie pieniądze, no chyba że mówisz o łapówkach Jasinskiego. Gdyby Jasiński obublikowal swoje zeznanie podatkowe to byś wiedział. Jako jedyny urzędnik jeszcze tego nie zrobił mimo że ma taki obowiązek. DLACZEGO?

 11. Ogromna radość z wyniku. Zdrowy rozsądek wygrał . Dobra rada dla kontrkandydata trzeba lepiej dobierać ludzi wokół siebie bo niestety ale ludzie którzy Pana promowali zrobili Panu antyreklamę swoimi działaniami. Pan Andrzej ma z kim teraz działać wspaniali ludzie są w radzie . Jest ogromna moc . Takich ludzi wokół siebie życzę Panu Karolowi .

 12. Jako mieszkaniec Lwówka porównuję wygranego Kobiałkę do przegranego Wilka. Czytając ich programy, apele oraz opis doświadczenia życiowego, wolałbym jednak dla Lwówka p. Karola Wilka.
  Wybrany p. Dawid Kobiałka jest dla mnie skokiem jego i kumpli na kasę, obym był w błędzie.

 13. Swoim wpisem potwierdził Pan tylko to że kontrkandydat nie miał zamiaru wspierać sportu i naszych drużyn . Wstyd . I tak Panie Andrzeju sponsorować trzeba nasze wszystkie lokalne drużyny tak jak do tej pory . Zarówno Panowie chłopcy młodsi i dziewczynki odnoszą sukcesy i jak najbardziej trzeba wspierać sponsorować . Panu za takie mądrości podziękuję do lasu.

 14. Do Obserwatora,
  Kibelek kosztował prawie 420 000 !
  Gmina się znacząco rozrosła w 2 tygodnie!
  Ciekawe czemu się wcześniej nie meldowali?
  Trzeba patrzeć na ręce i rozliczać, liczymy na nowych radnych !
  Obietnice wyborcze Pana Andrzeja to bardziej były informacje, tak że nie ma na co liczyć.
  Toniemy w szambie !

 15. Droga Pani ależ oczywiście jeśli ktoś się czymś wyróżnia ma czym pochwalić jak najbardziej trzeba to promować i wspierać nie musi to być sport . Pan Wojtek odniósł się do sportowców do odpowiedz do niego.

 16. Taka mała przewaga świadczy o słabym poparciu Jasińskiego. Gdyby to było 300 głosów przewagi lub więcej, naturalnie to jest przewaga i zadowolenie mieszkańców gminy. Tymczasem te 80 głosów więcej, wskazuje na jakąś kombinacje wspomniane wyżej. W I turze Wilk miał przewagę ponad 40 głosów. Potem dostał poparcie Tylusa teoretycznie ponad 300 głosów. Nawet jeśli (co mało prawdopodobne) połowa wyborców Tylusa poszło na Jasińskiego, Wilk i tak wygrywa. A tutaj przewaga blisko setka głosów Jasinskiego ! Śmierdząca sprawa. Szajka spółek przymiejskich i “działaczy” zaciera ręce ! Wstyd ludzie !

 17. Skoro macie takie twarde dowody to bym poszedł do sądu sprawę wyjaśnić że wybory były kombinowane na stronie lwoweckiego info sprawy nie rostrzygniecie i pisać tak będziecie do usranej …

 18. Jeśli tak jest w istocie, że ludzie byli wpisywani do spisu wyborców, w ciągu ostatnich 14 dni. Że stosowano różne zagrywki by ustawić wynik. To należy to gruntownie zbadać. I wypalić ogniem, posiekać mieczem. Niech ludzie Pana Karola, przystąpią do badania. Jeśli natomiast to tylko pusta gadka. To dość tego. Już jest po wyborach.

 19. Z czego się tu cieszyć jak drugie tyle co Cię wybrało to Cię nie chce! Trochę wstyd po tyle latach mieć tyle głosów przeciw i nie potrafić już ze sceny zejść. To bardziej porazka niż wygrana ,ciężko się cieszyć widząc tyle głosów przed. Ja bym się nie cieszył tylko byłoby mi wstyd

  • Ale boli oj boli porażka . Nic dziwnego tyle kasy poszło na kampanię tyle km od domu do domu z kolęda ciasto na targu kwiaty na dzień kobiet i nic nie dało . A na marginesie moglibyście posprzątać te plakaciki w całej gminie już po wyborach a wisi przegrany wszędzie .

   • Dla Twojej informacji nic mnie nie boli bo nie mam nic wspólnego i żadnych powiązań z ani wilkiem ani z jasinkim, ale po prostu ten wynik jest żałosny i tyle . Wali mnie te ciasto jak i wali mnie to że jasinki po 22 latach bycia burmistrzem obudził się i wyszedł do ludzi. A co do plakatów to przegrany wisiec nie może a wygrany tak? Opętało Was już z tymi wyborami.

  • Serio uważasz, że ktoś jest tak glupi ,że się złapie na kwiatka czy długopis? I serio uważasz, że inni nie widza ile ludzi zostało dopisaanych do spisu wyborców? I robisz z kogoś durnia ,że zagłosował bo dostał dlugopis , a udajesz ,że nie widzisz jak zrobiono z ludzi durni i dopisano ludzi?

 20. Jest super! Psy ujadają a karawana idzie do przodu.

  Nasi mieszkańcy pokazali, że im jest dobrze, tak jak jest, w mirskim Gmina na szarym końcu rankingach, zwożone odpady z Niemiec do Rębiszowa, w ramach rekultywacji. Ludzie młodzi bez żadnych perspektyw wyjeżdżają za pracą na zachód lub do innych miast. Miasto się wyludnia, szkoły likwidowane, brak wody i kanalizacji na Zakwisiu. Na dworcu kolejowym i terenie po byłym ZPLu można kręcić filmy wojenne albo horrory Za chwilę trzeba będzie otwierać DPSy dla geriatrii. Może jakiś program rządowy się znajdzie na ten cel? Mieszkania komunalne w opłakanym stanie, ZGKi M ciągnie na minusie. Trzeba dokładać do odpadów za miejscową żulernie, która głosuje za napoje wyskokowe.To jest bilans 29 lat zarządzania gminą Anżejabrak środków!

 21. O i wniosek jeden jaki długopis taki kandydat szybko się skończył . Tylko te banery mogły by znikąć już bo już dość się ludzie napatrzyli chyba że będą wisieć przez następną kadencję aż do przyszłej kampanii bo to nie są tanie rzeczy .

 22. Powiem tak byłam za obecnym burmistrzem i na niego głosowałam, ale to jak ludzie traktują pana Wilka jest czymś żałosnym ile w ludziach jadu agresji jak tak można traktować drugiego człowieka wyzywać co on wam takiego zrobił walczył o swoje jak każdy jeden ale to nie jest powodem tak się zachowywać wobec niego wstyd wstyd!

 23. Zgadzam się…tak mała różnica głosów świadczy o mizernym poparciu urzędującego gospodarza…

  Gratulacje Panie Karolu!!!osiągnął Pan niesamowity wynik.
  Szkoda,że tak niewiele zabrakło.

 24. Wygrana z tak niewielką przewagą liczby głosów (w ubieganiu się o stanowisko Burmistrza) z pewnością nie napawa radością Pana Jasińskiego.
  Pan Karol Wilk może mieć powody do dumy z ilości oddanych na Niego głosów.
  Panie Karolu powodzenia.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here