Kara dożywotniego więzienia grozi zatrzymanemu za usiłowanie zabójstwa byłej żony

0
4122

Po zatrzymaniu przez bolesławieckich policjantów podejrzany o usiłowanie zabójstwa byłej żony został tymczasowo aresztowany. Sprawca postrzelił kobietę. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawieniu mu zarzutu i skierowanie przez prokuraturę do sądu wniosku o zastosowanie środka zapobiegawczego. Mężczyźnie grozić może kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 

 

W minioną środę dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu otrzymał zgłoszenie dotyczące postrzelenia osoby. Patrol mundurowych, który jako pierwszy był na miejscu zdarzenia, udzielił pomocy ofierze postrzału i zebrał najważniejsze informacje na temat okoliczności zdarzenia i sprawcy, którym okazał się były mąż kobiety.

Pokrzywdzona została zabrana do szpitala, a w tym czasie kolejni policjanci, którzy zostali wysłani przez dyżurnego na miejsce przestępstwa, podjęli działania w celu zlokalizowania agresora. Po kilkudziesięciu minutach sprawca został obezwładniony i zatrzymany, a broń użyta podczas przestępstwa zabezpieczona.

 

 

Dalsze czynności na miejscu, jak i w kolejnych dniach, zostały wykonane pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Bolesławcu. Dzięki zebranemu przez śledczych materiałowi dowodowemu i wnioskowi prokuratora, sąd postanowił o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące.

59-latkowi za usiłowanie zabójstwa grozić może kara dożywotniego pozbawienia wolności.

-/KPP w Bolesławcu, asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here