Policyjny pościg za naćpanym kierowcą

4
3303

Wczoraj w godzinach nocnych kierowca VW Golfa w Gryfowie Śląskim nie zatrzymał się do kontroli i rozpoczął szaleńczą ucieczkę. Pościg za 18-latkiem prowadzony był na terenie dwóch powiatów i zakończył się, gdy Golf uderzył w policyjny radiowóz.

 

Pościg rozpoczął się w czwartek około 23., po próbie zatrzymania w Gryfowie Śląskim kierowca VW uciekł w stronę Lubania. Gryfowscy funkcjonariusze natychmiast ruszyli w pogoń, a w jej trakcie do pościgu przyłączały się kolejne radiowozy. Auto wjechało do Lubania i przez kilkadziesiąt minut kluczyło po okolicy. Uciekającego Golfa i pędzący za nim radiowóz widziano między innymi na ul. Izerskiej oraz Dolnej na Uniegoszczy. Z otrzymanych od czytelników informacji wynika, że w pewnym momencie uciekający kierowca wyjeżdżając z ulicy Wrocławskiej chciał skrócić sobie drogę i pojechał przez znajdującą się tam stację Orlen. Wjechał jednak pod prąd na lubańską przelotówkę i stwarzając olbrzymie zagrożenie dla innych kierowców uciekał w kierunku Olszyny przeciwnym pasem ruchu. Sytuację nagrał jeden z naszych czytelników.

Ostatecznie szaleńczą ucieczkę 18-latka udało się zatrzymać na stacji paliw przy ul. Jeleniogórskiej w Lubaniu. Tam funkcjonariusze lubańskiej komendy zablokowali drogę uciekającemu. Jak informuje oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu, w trakcie zatrzymania uszkodzono policyjny radiowóz. W zdarzeniu jednak nikt nie ucierpiał.

Kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, ponadto znajdował się pod wpływem metamfetaminy oraz marihuany. Kierowca w trakcie ucieczki bardzo mocno naruszył przepisy ruchu drogowego i stwarzał na drodze ogromne zagrożenie. Na szczęście nikomu nic się nie stało. – usłyszeliśmy od sierż. Olgi Łukaszewicz, oficer prasowej KPP z Lwówka Śląskiego.

Zatrzymane zostały dwie osoby, które zostały osadzone w policyjnym areszcie. Przy osobach podejrzewanych o dokonanie przestępstwa policjanci ujawnili narkotyki. – usłyszeliśmy z kolei od asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń z KPP w Lubaniu.

W pościgu udział brali funkcjonariusze z komisariatu policji w Gryfowie Śląskim, Samodzielny Pododdział Prewencji Policji z Legnicy oraz funkcjonariusze z Lubania.

-/eLuban.pl/-

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here