Oskarżony o molestowanie nieletniej ksiądz staje przed sądem

1
418

Piotr M., były proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej Zmartwychwstania Pańskiego w Ruszowie w najbliższy piątek 25 października zasiądzie na ławie oskarżonych przed Sądem Rejonowym w Zgorzelcu.

Ksiądz usłyszał zarzuty dotyczące czynności seksualnych do małoletniej osoby – wyjaśnia w rozmowie z Bolec.Info rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prokurator Tomasz Czułowski – Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu, Sąd Rejonowy aresztował na trzy miesiące podejrzanego o molestowanie dziewczynki, księdza z Ruszowa – dodaje.

Sprawa księdza zbulwersowała opinię publiczną. Jak donoszą media jedną z ofiar duchownego mogła być 9-letnia dziewczynka!

Po ujawnieniu sprawy oświadczenie wydała Legnicka Kuria Biskupia: Wobec ujawnianych w mediach informacji, iż ks. Piotr M. duchowny diecezji legnickiej, mógł dopuścić się czynów wykorzystania seksualnego osób, które nie miały ukończonego 18 roku życia, informujemy, że postępowanie kanoniczne w tej sprawie prowadzi na mocy przepisów prawa kościelnego Komisja powołana przez biskupa legnickiego. – mogliśmy przeczytać w oświadczeniu. Rzecznik prasowy Legnickiej Kurii Biskupiej ks. Waldemar Wesołowski apelował w nim także o zgłaszanie się ewentualnych pokrzywdzonych do prokuratury oraz do delegata diecezji legnickiej.

Również prowadząca postępowanie Prokuratura Rejonowa w Zgorzelcu za pośrednictwem mediów apelowała o zgłaszanie się pokrzywdzonych.

Piotr M., dziś już były proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej Zmartwychwstania Pańskiego w Ruszowie posługę kapłańską pełnił w latach 1978-2019 na terenie Wrocławia, Jędrzychowic, Niedźwiedzic i Ruszowa.


Proboszcz z Ruszowa skazany za molestowanie dziewczynek

https://lwowecki.info/skazany-za-pedofilie-ksiadz-z-ruszowa-juz-na-wolnosci/

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here