Już jest! Nowoczesne Biuro Nieruchomości w Lwówku Śląskim!

0
1877

Decydując się na zakup bądź sprzedaż mieszkania, pierwszą rzeczą, nad którą dobrze jest się zastanowić to, jak może nam pomóc biuro nieruchomości. Przed podjęciem decyzji o nawiązaniu współpracy, trzeba więc mieć świadomość, jakie są plusy korzystania z usług biura pośrednictwa w obrocie nieruchomościami.

Aby naszym czytelnikom bliżej przedstawić zasady współpracy z biurem nieruchomości zaprosiliśmy do rozmowy Aleksandrę Potyszka – właściciela mobilnego biura nieruchomości APES, działającego na naszym lwóweckim rynku.

 

DLACZEGO WARTO PODJĄĆ WSPÓŁPRACĘ Z BIUREM NIERUCHOMOŚCI?

Spotkałam się już z bardzo różnymi przypadkami podejmowania nietrafnych decyzji przez Klientów – mówi Aleksandra Potyszka – np. podpisywania umów przedwstępnych zakupu nieruchomości i wpłacania zadatków, a treść umowy była błędnie sformułowana i nie posiadała zapisów, które chroniłyby kupującego. Często okazuje się także, że stan prawny nieruchomości różni się od stanu faktycznego, przekazanego przez sprzedającego.

Dlatego, gdyby klient skorzystał z usług pośrednika, to nie doszłoby do takich uchybień, ponieważ pośrednik poniósłby konsekwencje, a nawet mógłby zostać zmuszony do pokrycia w całości zobowiązań kupującego.

 

CZY KORZYSTANIE Z USŁUG POŚREDNIKA DAJE BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI?

Duże znaczenie ma bezpieczeństwo przeprowadzenia transakcji, które biuro nieruchomości gwarantuje sprzedającemu. Ma on pewność, że nie trafi do niego przypadkowa osoba z ulicy, ale osoba już wcześniej zweryfikowana w biurze nieruchomości – spisana z dowodu osobistego.

Dodatkowo pośrednik skompletuje wszelkie dokumenty do umowy, co zdecydowanie skraca czas oczekiwania na sporządzenie umowy notarialnej. Sprzedający oszczędza zarówno czas, jak i koszty, ponadto może zlecić oględziny nieruchomości oddając do niej klucze, jak również zlecając negocjacje ceny pośrednikowi: koszty dojazdu do pokazywanej nieruchomości pośrednik pokrywa w ramach prowizji, którą pobiera w momencie sprzedaży. Tym sposobem osoba sprzedająca często przyjeżdża tylko na czas zawarcia wcześniej przygotowanej umowy notarialnej.

JAK ZNALEŹĆ DOBRE BIURO NIERUCHOMOŚCI?

Każdy pośrednik nieruchomości powinien być wpisany do Centralnego Rejestru Pośredników w Obrocie Nieruchomościami. APES Mobilne Biuro Nieruchomości wpisane jest do ww. Rejestru z licencją nr 29295 oraz posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności zawodowej. To daje gwarancję bezpieczeństwa i profesjonalizmu.

 

CZY BIURO NIERUCHOMOŚCI POWINNO KORZYSTAĆ Z NOWOCZESNYCH TECHNOLOGII?

Przy wyborze biura pośrednictwa w obrocie nieruchomościami kierować należy się także tym, jakie technologie i możliwości prezentacji oferuje na pośrednik. APES Mobilne Biuro Nieruchomości jako jedyne w Lwówku Śląskim i okolicy oferuje wirtualne spacery sprzedawanej nieruchomości. To interaktywne rozwiązanie doskonale sprawdza się w dzisiejszym zabieganym świecie. Nie spotykając się z pośrednikiem, klient zwiedza interesującą go nieruchomość od środka, niemal jakby znajdował się na miejscu. Także wykonywanie profesjonalnych sesji zdjęciowych lokalu są podstawą w pracy APES. Ofertą APES są również zdjęcia z drona prezentujące oferowaną nieruchomość z zupełnie innej perspektywy. Zdjęcia sprzedażowe “z lotu ptaka” dopełniają ofertę i poprawiają odbiór nieruchomości przez wyszukujących. Dzięki temu jesteśmy w stanie sprzedać nieruchomość za atrakcyjniejszą cenę.


CZY WARTO ZAWRZEĆ UMOWĘ NA WYŁĄCZNOŚĆ Z BIUREM POŚREDNICTWA NIERUCHOMOŚCI?

Bardziej korzystna dla klienta jest umowa na wyłączność niż umowa otwarta (bez wyłączności), gdyż jest bardziej skuteczna. Wydawać by się mogło, że jest to bardziej opłacalne, gdyż jeśli klient sam znajdzie nabywcę, to nie płaci pośrednikowi. Ponadto zgłaszając ofertę do kilku biur, wydaje się, że jest większa szansa znalezienia potencjalnego nabywcy. Takie myślenie może być jednak błędne.

Umowa na wyłączność daje szereg wymiernych możliwości, między innymi: pośrednik może taką i tylko taką ofertę umieścić w systemach MLS (bezpośrednia wymiana ofert) i wtedy dostęp do tej oferty mają wszyscy pośrednicy partycypujący w systemie. Oferta ta reklamowana jest z pełną galerią zdjęć i szczegółowym opisem, niejednokrotnie z dokładną lokalizacją. My posiadamy taki system MLS.

Pośrednik może również prezentować ofertę organizując tak zwane „dni otwarte”, gdzie każdy może obejrzeć przedmiot ogłoszenia bez konieczności wizyty w biurze pośrednika. Ponadto praktykujemy umieszczanie banerów i tablic reklamowych na elewacji nieruchomości, czego efektem jest zdecydowanie większa skuteczność sprzedaży, zwłaszcza jeżeli nieruchomość położona jest w miejscu o dużym nasileniu ruchu.

Dlatego zanim podejmiemy decyzję, z którym biurem nieruchomości podpiszemy umowę i jaki rodzaj umowy zawrzemy, warto wziąć pod uwagę wszystkie możliwości i opcje, by wybór był najlepszy i zgodny z naszymi oczekiwaniami.

-/ APES Mobilne Biuro Nieruchomości /-