W ciężarówce wystrzeliła opona. Wypadek na autostradzie

0
2254
zdjęcia: OSP Zagrodno

Do poważnego wypadku doszło na autostradzie A4. Po tym, jak w ciężarówce przewożącej elementy dźwigu najprawdopodobniej wystrzeliła opona, pojazd zderzył się z osobówką.

 

 

W piątek o godzinie 21:03 dyżurny SK KP PSP w Złotoryi został powiadomiony o wypadku dwóch pojazdów na autostradzie A4 68.3 km w okolicy Jadwisina. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy Straży Pożarnej z JRG ZŁOTORYJA, JRG 3 Chojnów i OSP Zagrodno.

„Po przybyciu pierwszego zastępu na miejsce zdarzenia, potwierdzono dyżurnemu SK KP PSP w Złotoryi wypadek z udziałem auta osobowego oraz pojazdu ciężarowego przewożącego ciężkie elementy dźwigu.” – relacjonują druhowie z OSP Zagrodno.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej kierowcom obu samochodów oraz odłączeniu w rozbitych pojazdach akumulatorów.

 

 

„Przyczyną tego zdarzenia był wystrzał przedniej lewej opony w ciężarówce. Zestaw przebił barierki oddzielające pasy ruchu na autostradzie A4.” – przyznają strażacy.

W wyniku doznanych obrażeń, kierowca ciężarówki został zabrany do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego.

W działaniach uczestniczyli strażacy z JRG w Złotoryi, JRG w Chojnowie, OSP Zagrodno, pogotowie ratunkowe i patrole policji, która będzie wyjaśniać okoliczności i przyczyny zdarzenia.

-/tekst za OSP Zagrodno/-


NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here