Jutro blokada drogi krajowej

7
1581

Przygotowania do akcji protestacyjnej idą pełną parą. Na ogrodzeniach posesji w Chmieleniu już widać wywieszone banery.

 

„Chmieleń protestuje, chodnika oczekuje”, „Chcemy bezpiecznie żyć, chodnik musi być!”, „Taki jest nasz los człowiecze, droga przez wieś średniowiecze”, „Żądamy chodników” … to tylko niektóre z haseł, jakie mogą zobaczyć kierowcy przejeżdżający droga krajową nr 30 w Chmieleniu.

Do informowania o proteście i niezadowoleniu mieszkańców zachęca Prezes Stowarzyszenia Nasz Chmieleń – Kto może we własnym zakresie zrobić i wywiesić baner z hasłem, jak najbardziej zachęcam… – pisze Dariusz Pękala.

Przypomnijmy, iż jutro, tj. w sobotę, 18 stycznia 2020 roku w miejscowości Chmieleń mieszkańcy będą blokowali drogę krajową chodząc po jednym z przejść dla pieszych. Akcja protestacyjna ma przypomnieć decydentom z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o złożonych obietnicach i oczekiwaniach mieszkańców związanych z poprawą bezpieczeństwa na drodze.

Kiedy wybudują obwodnicę na drodze krajowej w Chmieleniu ? Jest odpowiedź GDDKiA

7 KOMENTARZE

  1. Na jednym ze zdjęć widać szyld “żądamy chodnika” zawieszony na ogrodzeniu które jest bardzo blisko drogi. Na chodnik miejsca brak.. mało tego, taki delikwent zgodzi się na chodnik ALE za kawałek ziemi trzeba mu zapłacić.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here