Jest przetarg na remont drogi Lubomierz – Radoniów

0
488

Zarząd Dróg Powiatowych w Lwówku Śląskim ogłosił przetarg na remontem drogi powiatowej nr 2511D Lubomierz – Radoniów. Wiemy, do kiedy możliwe będą utrudnienia.

 

Władze Powiatu Lwóweckiego zrealizowały już w trzech etapach remont drogi powiatowej nr 2511D na odcinku od Pławnej do Lubomierza. Do zmodernizowania pozostał ostatni odcinek łączący Lubomierz z Radoniowem, który ma nawierzchnię bitumiczną w bardzo złym stanie technicznym. O czym dobrze wie każdy kierowca, który był zmuszony nią jechać. To jednak ma się wkrótce zmienić.

W ubiegłym miesiącu redakcja Lwówecki.info informowała o dofinansowaniu, jakie władze Powiatu otrzymały z funduszu rozwoju dróg. Ten dofinansuje zadanie w kwotą nieco ponad 2 milionów złotych. Pozostała część pochodzić będzie z budżetu Powiatu ale remont zostanie dofinansowany również z budżetu Gminy Lubomierz.

– Dzięki dobrej współpracy z burmistrzami gmin i ich deklaracji o współfinansowaniu udziału własnego to jestem pewien, że podołamy temu zadaniu. – zapewniał nas w rozmowie w ubiegłym miesiącu Pan Daniel Koko Starosta Lwówecki.

Zarząd Dróg Powiatowych w Lwówku Śląskim ogłosił przetarg na remontem drogi Lubomierz – Radoniów. Zakres prac obejmuje remont nawierzchni wraz remontem ciągów pieszych oraz remont odwodnienia drogi, czyli kanalizacji deszczowej oraz istniejących przepustów i rowów.

W opisie przedsięwzięcia czytamy, iż zaprojektowano remont drogi powiatowej 2511D o następujących parametrach:

• szerokość jezdni zmienna od 5,50 m – 9,20 m,
• łączna długość remontowanego odcinka to 4.088,22 m,
• nawierzchnia jezdni – warstwa ścieralna z SMA 11 gr. 4,0 cm,
• nawierzchnia ciągu pieszych – warstwa ścieralna z AC 8 S gr. 4,0 cm
• pobocza wykonane z kruszywa kamiennego, zamiałowane miałem kamiennym 0/5.
• umocnienia poboczy kostką kamienną 18/20 – 173,0 m2

Wstępnie planuje się przeprowadzenie prac – i związanych z nimi utrudnieniami w ruchu pomiędzy czerwcem a grudniem bieżącego roku. Dużo będzie jednak zależało od wyników tego przetargu, czy znajdzie się chętny wykonawca i jaką ofertę cenową złoży. Oczywiście o wynikach Państwa poinformujemy.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here