Jesienny rajd integracyjny połączony ze sprzątaniem Gór Izerskich

0
48
????????????????????????????????????

O tym, że nauka w miłej i przyjaznej atmosferze, w dobrze zgranym gronie przynosi znakomite rezultaty bardzo dobrze wiedzą w Zespole Szkół Ekonomiczno- Technicznych im. Kombatantów Ziemi Lwóweckiej w Rakowicach Wielkich. Tak dyrekcja placówki jak i nauczyciele od pierwszych dni pobytu uczniów w szkole dążą do jak najlepszej integracji. W tym celu organizowane są różnego rodzaju spotkania, zabawy, rajdy, czy obozy.

W ubiegłym tygodniu uczniowie ZSE-T wzięli udział w rajdzie integracyjnym połączonym ze sprzątaniem Gór Izerskich. Rano przed szkołę w Rakowicach Wielkich podjechało 6 dużych autobusów, które zabrały ponad 300 uczniów wraz z ich nauczycielami i dowiozły na Rozdroże Izerskie. Wcześniej każdy młody człowiek przeszedł krótkie szkolenie z zasad bezpieczeństwa i poruszania się po górach. Z Rozdroża wszyscy pieszo udali się do Chatki Górzystów.

Celem rajdu było kształtowanie prozdrowotnego stylu życia, zaszczepienie potrzeby aktywności fizycznej; integracja młodzieży, wzajemne poznanie się poza szkołą oraz sprzątanie Gór Izerskich – tłumaczy Pan Marek Łukasik, z-ca dyrektora szkoły, który wyjaśnia, iż ZSE-T w Rakowicach Wielkich dwa razy w roku organizuje takie rajdy, pierwszy jednodniowy październikowy i drugi dwudniowy na zakończenie roku szkolnego. – Absolwenci wspominają nasze wypady przez wiele lat z łezką w oku – dodaje Pan Łukasik.

Tak wielka grupa maszerująca po Górach Izerskich wzbudzała zainteresowanie turystów. Na szlaku pojawiały się pytania: Jak to zrobiliście, że tylu młodych ludzi bierze w tym udział, że chce się im wędrować i zbierać śmieci? Z pewnością nie jest to łatwe. Organizacja takiego przedsięwzięcia wiąże się z dużym zaangażowaniem wielu ludzi, tak dyrekcji jak i nauczycieli, ale także i partnerów oraz rodziców. Wszystkim zaangażowanym w organizację przedsięwzięcia dziękuje Pan Marek Łukasik, z-ca dyrektora ZSE-T w Rakowicach Wielkich, który szczególne podziękowania kieruje do Nadleśnictwa oraz rodziców: – Dziękujemy Nadleśnictwu Świeradów- Zdrój za pomoc organizacyjną. Rodzicom: Panu Królowi oraz Panu Markowi Zawadzie za wsparcie wychowawców w opiece i Panu Mieczysławowi Józefowiczowi za sprawne kierowanie uczniami na szlaku turystycznym.

Dla wielu młodych ludzi był to pierwszy rajd po górach, pierwsze doświadczenia w poruszaniu się po szlakach turystycznych, pierwsze w życiu zmęczenie górskim marszem i pierwszy posiłek w tak przepięknej scenerii. Rajd był okazją do bliższego poznania się i wspólnej zabawy. Wspomnienia z wycieczki na długo pozostaną w pamięci młodych ludzi.

Brawo młodzież z ZSE-T, brawo nauczyciele.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here