Jeden pod wpływem alkoholu, drugi narkotyków

2
1673

Dwóch nietrzeźwych kierujących zatrzymali policjanci z Lwówka Śląskiego i Gryfowa Śląskiego. Jeden pod wpływem alkoholu, drugi pod wpływem środków odurzających. Jeden z decyzją o cofnięciu uprawnień, drugi z zakazem prowadzenia pojazdów. Obaj odpowiedzą przed sądem. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o odpowiedzialne zachowanie i zdrowy rozsądek.

 

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazali się dwaj mieszkańcy powiatu lwóweckiego zatrzymani w miniony piątek przez lwóweckich i gryfowskich policjantów. Około godziny 16:30 na Al. Wojska Polskiego w Lwówku Śląskim w ręce mundurowych wpadł kierujący Citroenem 47-latek. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ma w organizmie 1 promil alkoholu. Ponadto podczas sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

W tym samym czasie policjanci z gryfowskiego komisariatu na ul. Lwóweckiej zatrzymali do kontroli 31- letniego kierującego Audi. Mężczyzna prowadził mimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Funkcjonariusze sprawdzili również stan trzeźwości kierującego. Badanie narkotestem wykazało, że znajduje się pod wpływem metamfetaminy.

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu oraz środki odurzające upośledzają zmysły i wpływają na styl i sposób jazdy, a to przekłada się na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dlatego reagujmy widząc niepokojące sytuacje na drodze. Wystarczy jeden telefon, aby wyeliminować nietrzeźwego kierowcę z ruchu i zapobiec tragedii.

sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here