Mieszkańcy powiatu lwóweckiego hospitalizowani w Bolesławcu

2
3409

Dwie hospitalizowane osoby z terenu powiatu lwóweckiego, u których istnieje podejrzenie zarażenia koronawirusem są w stanie dobrym zapewnia Pan Kamil Barczyk, Dyrektor bolesławieckiego szpitala.

Pacjenci to kobieta i mężczyzna w sile wieku.

Od pacjentów pobrane zostały próbki i w chwili obecnej wszyscy oczekują na wyniki. Te powinny być dziś wieczorem, lub jutro rano.

 

Do wczoraj w naszym kraju przebadanych zostało 7899 próbek, z czego 7694 miało wynik negatywny, a tylko 205 pozytywny. Jak zapewnia Ministerstwo Zdrowia każdego dnia rośnie liczba wykonywanych testów, dzięki czemu łatwiej jest wykrywać przypadki zarażenia. Z ostatnich danych wynika, iż na terenie naszego kraju odnotowanych jest 246 przypadków zarażenia koronawirusem i pięć przypadków śmiertelnych. Jedną z bardziej optymistycznych wiadomości jest fakt, iż tzw. pacjent ZERO, czyli pierwszy pacjent, u którego potwierdzono zarażenie koronawirusem dziś kończy hospitalizację i wychodzi do domu.

 

AKTUALIZACJA:

Są już nowe informacje Ministerstwa Zdrowia dot. liczby wykonywanych testów.

https://twitter.com/MZ_GOV_PL/status/1240220422597234689?s=20

2 KOMENTARZE

  1. Tylko dwie ?
    Skoro informacja że Chiny przekażą 10 tysięcy testów na wirusa, bryluje na głównych portalach informacyjnych – to znaczy że testów brak. Coraz więcej pozytywnych testów u urzędników czy medyków a wśród normalnych obywateli jakby się zatrzymało. Ile naprawdę tych testów jest przeprowadzanych ?
    No chyba że działalność polskojęzycznego rządu jest tak skuteczna, że wirus w Polsce tak szybko nie działa – podobnie jak w Afryce 🙂
    Mniejsza z tym po co ten wirus, ale ktoś tutaj coś przed nami ukrywa. Obostrzenia jak na zachodzie, tylko wykrywalność niższa.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here