Poznaj nową ofertę Szkoły Języków Obcych GERMANOS

0
1728
Szkoła Języków Obcych GERMANOS zaprasza na język angielski prowadzony metodą Teddy Eddie dla dzieci w wieku 2-7 lat, język angielski prowadzony metodą Savvy Ed dla dzieci w wieku 7-10 lat, język angielski i niemiecki na wszystkich poziomach zaawansowania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W ofercie także darmowe kursy języka angielskiego i niemieckiego dla dorosłych w ramach projektu “Kwalifikacje godne Zachodu”.

Teddy Eddie to licencjonowana metoda nauczania języka angielskiego dla dzieci w wieku 2 – 7 lat, której głównym założeniem jest łączenie prawdziwej nauki z doskonałą zabawą. Dlatego też zajęcia są pełne prawdziwego, komunikacyjnego użycia języka, który uaktywniany jest poprzez to, co dzieci lubią najbardziej: gry, zabawy ruchowe, piosenki, historyjki, słuchowiska, karty obrazkowe. Autorki metody czerpały inspirację z obserwacji własnych pociech, będących właśnie w wieku przedszkolnym. To one były pierwszymi, bardzo wymagającymi recenzentami.

Teddy Eddie

Koniec z nauką pojedynczych słówek, nareszcie dzieci uczą się mówić całymi zdaniami! Metoda Teddy Eddie powstała w odpowiedzi na pewien niedosyt ze strony rodziców, nauczycieli, a nawet samych dzieci. Skarżyli się oni na to, że w większości kursów dla małych dzieci jest tak mało mówienia. U nas zajęcia organizowane są w taki sposób, aby dzieci miały szansę przyswoić wiele elementów obcej mowy w podobny sposób, jak uczyły się języka ojczystego. Język angielski traktowany jest na zajęciach jako środek do komunikowania się, także w poleceniach i instrukcjach.

Wyjątkowe zajęcia pełne są humoru i niespodzianek! Pierwszym celem metody jest zadowolenie dziecka – żeby polubiło naukę języka obcego, chętnie przychodziło na lekcje i pewnie czuło się w środowisku innych dzieci. Motywem przewodnim jest Miś Eddie, który pewnego dnia wyskakuje z kolorowej skarpety, by wraz z dziećmi przeżyć mnóstwo przygód w bajkowym świecie języka angielskiego! Ponadto, zajęcia są pełne gier i zabaw, zarówno klasycznych, jak i zupełnie nowych. Tematyka zajęć jest także bliska dzieciom, co powoduje, że nigdy się nie nudzą.

Bardzo ważnym aspektem metody Teddy Eddie jest stały kontakt lektora z rodzicami, którzy mogą liczyć na: lekcje otwarte, bieżące informacje po każdych zajęciach na temat przerabianego materiału, cotygodniowe maile z podsumowaniem uczonych elementów i propozycjami powtórek z dzieckiem w domu oraz pisemne raporty o postępach dziecka (co semestr).

Ta ambitna metoda pozwala na przyswojenie wyjątkowo dużej liczby słów i zwrotów; bazuje na niezliczonych tekstach oraz materiałach multimedialnych. Rymowanki i piosenki zostały napisane specjalnie dla Teddy Eddie, a ich słowa zawierają struktury wprowadzane na zajęciach.

Savvy Ed

Po pierwsze bardzo ambitna, dzieci naprawdę opanują ogrom materiału, ale z drugiej strony absolutnie niebanalna, użyte w niej rozwiązania edukacyjne m.in. grywalizacja, elementy oceniania kształtującego, nauczanie z efektem kuli śniegowej – przeprowadzą dzieci przez proces nauki motywując i inspirując na każdym kroku.

Realizacja metody została zaplanowana na 3 kolejne lata. Pierwszy poziom Savvy Ed wprowadza intensywnie naukę czytania. Poprzez czytanie przygotujemy uczniów do nauki pisania, która będzie dominować na poziomie drugim. Potem jeszcze tylko trzeci poziom wprowadzający nazwy oraz ćwiczenia gramatyczne i dzieci będą bardzo dobrze przygotowane do podejmowania wszelkich językowych wyzwań! Oczywiście nie zapominamy o mówieniu, skuteczna komunikacja jest zawsze naszym priorytetem, na każdym poziomie Savvy Ed.

Kwalifikacje Godne Zachodu – za darmo!

Warunki udziału w projekcie

Osoby zamieszkujące na obszarze następujących gmin woj. dolnośląskiego: Bolesławiec, Lubań, Świeradów Zdrój, Zawidów, Zgorzelec, Bolesławiec – gmina wiejska, Gromadka, Nowogrodziec, Osiecznica, Warta Bolesławiecka, Leśna, Lubań – gmina wiejska, Olszyna, Platerówka, Siekierczyn, Bogatynia, Pieńsk, Sulików, Węgliniec, Zgorzelec – gmina wiejska, Lwówek Śląski, Zagrodno.

Osoby w wieku 18 lat i więcej o niskich kwalifikacjach (kształcenie ukończone na poziomie co najwyżej liceum, liceum profilowanego, technikum, technikum uzupełniającego, zasadniczej szkoły zawodowej) lub osoby w wieku 50 lat i więcej z dowolnym wykształceniem.


NIE CZEKAJ – ZAPISY JUŻ TRWAJĄ
A ILOŚĆ MIEJSC JEST OGRANICZONA

WIĘCEJ INFORMACJI: Martyna Bobrowska, Tel. 509 812 217 [email protected] Siedziba SJO ”Germanos”: ul. Malinowskiego 27, 59-600 Lwówek Śląski (wejście obok Pepco)

 
 

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here