Jechał naćpany. Grozi mu do 2 lat więzienia

2
2003

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym oplem. Okazało się, że mężczyzna jest pod wpływem metamfetaminy.

 

 

Po raz kolejny w ostatnich dniach policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę, który jak się okazało był pod wpływem środków odurzających. Tym razem mundurowi z Ogniwa Patrolowo- Interwencyjnego Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim patrolując miejscowość Mirsk przeprowadzali kontrolę drogową kierującego osobowym oplem.

„Nienaturalne zachowanie mężczyzny skłoniło policjantów do przeprowadzenia testu na obecność w jego organizmie środków odurzających. Okazało się, że 36-latek z powiatu lubańskiego wsiadł za kierownicę, będąc pod wpływem metamfetaminy.” – wyjaśnia starszy sierżant Olga Łukaszewicz z lwóweckiej policji.

Policjanci uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę oraz zatrzymali mu prawo jazdy. Zgodnie z aktualnymi przepisami grozić mu może kara nawet 2 lat pozbawienia wolności, ale o tym zadecyduje sąd.

 

 

„Osoby kierujące pojazdami w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających stwarzają realne zagrożenie zarówno dla siebie jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Nie popełnijmy błędu mogącego kosztować czyjeś zdrowie czy nawet życie.” – apelują lwóweccy policjanci.

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here