Jaki kapsułkowy ekspres do kawy wybrać?

1
179
zdjęcie poglądowe (mm)

Oto coś dla prawdziwych miłośników kawy: kapsułkowy ekspres do kawy. Dlaczego “kapsułkowy”? Jak parzyć w takim ekspresie kawę? Jak wygląda jego obsługa i na co możemy liczyć korzystając z niego?

 

Kapsułkowe ekspresy do kawy – nowe rozdanie

Odkąd kapsułkowe ekspresy do kawy pojawiły się na rynku – podbijają serca i podniebienia kawoszy. Są one łatwe i przyjazne w użyciu, a jakość kawy przez nie oferowana jest najwyższa, porównywalna z jakością kawy w najlepszych restauracjach. To wszystko możemy mieć za sprawą ekspresu kapsułkowego u siebie do domu.

Łatwość obsługi kapsułkowych ekspresów do kawy sprowadza się do nadzwyczaj prostego zaprogramowania urządzenia. Po prostu klikamy przycisk, który odpowiada za pożądany rodzaj kawy, i już – w ciągu minuty – otrzymujemy nasz ulubiony napój w najlepszym wydaniu. Takie ekspresy są ładowane kapsułkami z kawą. Różnorodność kapsułek pozwala nam przyrządzić praktycznie każdy rodzaj kawy, od espresso do americano, przy czym to my wybieramy sposób przygotowania, a najbardziej zaawansowane modele kapsułkowych ekspresów do kawy pozwalają także na dokładne dostosowanie wszystkiego, co ostatecznie znajdzie się w filiżance.

Podstawy wyboru ekspresów do kawy kapsułkowych

Cena kapsułkowego ekspresu do kawy jest ściśle powiązana z wielością funkcji i zakresem działań urządzenia. Zazwyczaj droższe modele lepiej personalizują rodzaje otrzymywanej kawy. Posiadają więcej funkcji parzenia, dodatkowych ustawień, które ostatecznie wpływają na jakość i smak naparu. Najprostsze typy oferują bardzo dobrej jakości kawę, ale tylko w podstawowych wersjach.

Wybierając kapsułkowy ekspres do kawy zawczasu powinniśmy także zdobyć pewność, że wkłady do niego będą łatwo dostępne i w możliwie wielu rodzajach. Niektóre z tych urządzeń potrzebują specjalnych wkładów, o które wcale może nie być łatwo. W kuchniach o małej powierzchni lepiej sprawdzą się modele mniejszych rozmiarów. Jednakże w dużych kuchniach powinniśmy zainstalować większy ekspres, do którego można wlać dużą ilość wody, co pozbawi nas konieczności ciągłego napełniania. Bardzo ważne będą też funkcje dodatkowe, które różnią się do producenta do producenta. Istnieją ekspresy tak rozbudowane w funkcje, że skosztowanie wszystkich smaków kawy zajmie nam niemało czasu. Inni wolą ekspresy kapsułkowe prostsze, uważając je za bardziej “konkretne”, gdyż przystosowane do przygotowywania dobrej i mocnej kawy. Zwróćmy także uwagę na parametr ciśnienia tworzonego przy sporządzaniu kawy – im wyższe, tym lepsza powinna być kawa. Nie chcemy także tracić czasu na oczyszczanie ekspresu, więc wybierzmy taki, który czyści się sam, za pomocą specjalnych programów utrzymania czystości.

Kawa z ekspresu kapsułkowego

Ekspresy kapsułkowe do kawy użytkownikom dają wiele możliwości przyrządzenia ulubionej kawy. Tylko od nas zależy moc i smak, które ostatecznie poczujemy po wypiciu filiżanki napoju. Na uwagę zasługuje domyślny i najprostszy możliwy sposób sterowania tego typu urządzeniami, który sprowadza się do napełnienia wodą, włożenia kapsułki i wybrania programu. Tego typu sprzęt w domowej kuchni sprawia, że delektowanie się ulubionym napojem jest przyjemnością jeszcze większą, gdyż kawę przyrządzamy szybko, a jej smak nie pozostawia nic do życzenia – każdy koneser to doceni.

-/materiał partnera/-mm

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here