Jak obniżyć cenę ubezpieczenia?

2
124
pixabay.com

Ubezpieczenie samochodu to nasz obowiązek, nie mniej jednak możemy spróbować obniżyć jego stawkę. Warto zanim się zdecydujemy, dobrze prześledzić wszelkie możliwości, po to żeby mieć pewność, że wybraliśmy najlepiej.

Wysokość składki OC zależy od kilku czynników m.in. od naszego wieku, doświadczenia za kierownicą, od naszego pojazdu i jego stanu technicznego oraz naszego miejsca zamieszkania. Nie mniej jednak są sposoby na to, żeby ją obniżyć – przekonaj się, że ubezpieczenia auta nie musi być kosztowne.

Młodość i brak doświadczenia

Pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć, chodzi tu przede wszystkim o nasz wiek i nasze doświadczenie za kierownicą. Jeśli jesteśmy młodym kierowcą musimy liczyć się z tym, że nasze ubezpieczenie będzie wyższe. Co w takim razie powinniśmy zrobić? Możemy np. wpisać doświadczonego kierowcę jako współwłaściciela naszego samochodu. Jego zniżki i bezszkodowa jazda sprawią, że automatycznie nasze ubezpieczenie będzie tańsze.

Mały nie znaczy gorszy

Duży silnik naszego samochodu równa się z wyższym OC. Dlatego jeśli jesteś początkującym kierowcą i nie posiadasz zniżek, albo posiadasz mało lepiej na początku kupić mniejsze auto, a już na pewno lepiej zrezygnować ze sportowych samochodów, które umiejscawiają nas na straconej pozycji. Warto pamiętać, że samochód z mniejszym silnikiem może pozwolić nam obniżyć OC nawet dwukrotnie.

Zmień ubezpieczyciela

Przedłużanie ubezpieczenia w tym samym miejscu najczęściej kończy się tym, że zapłacimy więcej. Dlatego warto w momencie upływu naszego OC rozejrzeć się za czymś nowym, bo to właśnie nowi dostają zniżki, a przecież OC wszędzie wygląda dokładnie tak samo – chociaż możemy również kupić go w pakiecie z AC, co również może nam pozwolić zaoszczędzić.

Szukaj na własną rękę

Warto pochylić się nad tematem i poświęcić swój czas na odnalezienie najlepszego ubezpieczenia. Warto w tym celu skorzystać z internetu – w kalkulatorze OC/AC w 6 minut policzysz składki kilkunastu firm. To zdecydowanie więcej, niż moglibyśmy zrobić sami chodząc po mieście i wchodząc do każdej agencji ubezpieczeniowej.

Targuj się

Jeśli mimo wszystko wolisz porozmawiać z człowiekiem podczas wyboru idealnego OC warto po prostu spróbować zbić cenę. Możesz zrobić to np. przedłużając ubezpieczeni u swojego obecnego ubezpieczyciela – jako lojalny klient możesz otrzymać zniżkę.

Kup w pakiecie

Kolejnym sposobem może być kupienie OC w pakiecie z AC, NNW lub Assistance. Dodatki zawsze mogą wpłynąć na cenę. Ubezpieczyciele równie często proponują do ubezpieczenia OC np. polisę na dom albo życie, to również obniża cenę. Aby dowiedzieć się więcej na temat ubezpieczeń i porównać dostępne oferty warto zajrzeć na stronę https://kalkulator.ubezpieczamy-auto.pl/kalkulator/oc-ac/

 

-/ Materiał zewnętrzny /-
Orion

2 KOMENTARZE

  1. Teraz znajdziesz tanie ubezpieczenie w telefonie to proste i szybkie w aplikacji Kupdirect z Google Play skanujesz tylko kod z dowodu rejestracyjnego, bez wpisywania danych i w 5 sek masz porównanie składek a w 40 sek polisę na mailu.

  2. wszystkie te internetowe propozycje ubezpieczeniowe i te porównywarki to o tyłek rozbić w porównywarce widzisz tylko to co widzisz określoną ilość firm i nic po za tym porównanie jest nijakie a nawet żadne , przecież w Polsce jest około 60 firm ubezpieczeniowych a w porównywarce?, najlepiej to pójść do agenta ubezpieczeniowego i niech nam znajdzie najtańszą składkę a jeżeli wam/nam nie pasuje kładka to dopiero porównywać w porównywarce i zobaczycie , że u agenta prawie zawsze będzie taniej poza tym agenci posiadają dodatkowe zniżki , których nie otrzymacie przez porównywarkę , przecież ten kto stworzył te porównywarki tez musi z czegoś żyć i musi jeszcze odprowadzać te składki do firm ubezpieczeniowych tak ,że nie dzieje się to bezinteresownie , firmy ubezpieczeniowe tez nie bardzo chcą obniżać tak mocno składki ponieważ muszą wypłacać z nich odszkodowania, tak, że nic nie jest oczywiste z tymi ubezpieczeniami a reklama? w mediach to tylko zachęta i nabijanie komuś kasy, pamiętajcie kto pyta zyskuje a agent zawsze wam poradzi ponieważ na tym się zna.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here