Gryfów Ślaski: Pod biało-czerwoną

8
698

W połowie października br., przy budynku Szkoły Podstawowej w Gryfowie Śląskim, zainstalowany został maszt z flagą narodową.

 

 

Zakup oraz montaż masztu z flagą został sfinansowany w ramach realizacji projektu „Pod Biało-czerwoną”, nad którym honorowy patronat objął Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.

W/w ogólnopolski projekt ma na celu:

  • godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku;
  • promocję nowoczesnego patriotyzmu oraz dumy z Polskości – umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu w każdej gminie w Polsce to dowód na to, jak ważne w życiu każdego Polaka są symbole narodowe;
  • podtrzymywanie tradycji narodowej, popularyzowanie historii, pielęgnowanie polskości oraz świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej;
  • wspieranie działań na rzecz wychowania patriotycznego i promocji obronności;
  • budowę wspólnoty narodowej oraz lokalnej poprzez wzmacnianie ducha patriotyzmu;
  • krzewienie idei zaangażowanego społeczeństwa obywatelskiego, świadomego swej tradycji, historii oraz odpowiedzialnego za teraźniejszość i przyszłość.

Z daleka widoczna i wyeksponowana flaga biało-czerwona na zainstalowanym maszcie przy obiekcie Szkoły Podstawowej nr 1 w Gryfowie Śląskim spowoduje, że barwy narodowe będą szeroko i pozytywnie oddziaływały na postawy patriotyczne mieszkańców Gminy Gryfów Śląski, jak również i wielu osób przejeżdżających drogą krajową zlokalizowaną obok masztu.

-/Krzysztof Rozenbajger, UGiM Gryfów Śl./-

8 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here