Incydent kałowy na basenie w Lwówku Śląskim

32
8128

Basen miejski w Lwówku Śląskim do odwołania jest nieczynny.. To efekt „incydentu kałowego”, jaki miał miejsce na obiekcie.

 

Problem załatwiania potrzeb fizjologicznych do wody w basenie jest znany nie od dziś i borykają się z nim wszystkie tego typu obiekty. W sumie nie do końca wiadomo, co kieruje osobami, które oddają mocz, bądź kał w ten sposób. Niektórzy robią to zapewne mniej, inni bardziej świadomie. Fakt jest jednak taki, że bardzo trudno ich złapać.

Jednak po tym, jak zarządzający obiektem stwierdzą występowanie incydentów kałowych lub incydentów wymiotnych w wodzie muszą wdrożyć procedurę. A ta jest długotrwała i kosztowna. Obiekt należy zamknąć, wodę z niecki spuścić, całość dokładnie umyć i zdezynfekować i napuścić świeżej wody. Wówczas zgłasza się sanepidowi gotowość do odbioru, a ten bada próbki wody. Basen po takim incydencie może zostać uruchomiony dopiero po sprawdzeniu przez sanepid.

Z takim incydentem kałowym mieliśmy do czynienia w Lwówku Śląskim, na tutejszym basenie miejskim w czwartek i od tamtego czasu basen jest nieczynny. Jak w dniu wczorajszym poinformowały władze miasta „do odwołania”.

Warto tu przypomnieć, iż kara za zanieczyszczenie basenu kałem to wykroczenie zagrożone karą do 1500 zł. W przypadku ustalenia sprawcy tego nietypowego incydentu, władze będą mogły wystąpić także o odszkodowanie. To może objąć koszty oczyszczania niecki basenowej oraz sumę potencjalnych zysków, które basen zarobiłby w normalnym trybie funkcjonowania.

32 KOMENTARZE

  • Ludzie zakładajcie swoim bombelka pampersy specjalne na basen. Ubierzcie je a nie latają z gołą du*a. Nie każdy ma ochotę na to patrzeć. Ten kto spowodował to, powinien zapłacić za to. Może wtedy się ludzie nauczą jakiegos podstawowego zachowania i kultury.

 1. Nowomowa , ktorej Orwell by sie nie powstydzil “INCYDENT KALOWY” Tylko zakompleksoiny urzednik z jakiejs dziury mogl to wymyslic, zeby tak madrze brzmialo.

  • Gmina od lat słynie ze “specyficznych” wypowiedzi (nie)medialnych. Niestety, cały czas odpowiada za nie jedna i ta sama osoba i co gorsze nie ma ona ani kompleksów ani nawet za grosz samokrytycyzmu. Nowomowa czy cenzura to o wiele bardziej abstrakcyjne pojęcia dla Edytki urzędu niż np. ortografia

 2. Byliśmy rodzinnie w ostatni wtorek i środę. Kilka mamusiek i tatuśków bawilo się w wodzie z małymi dzieciorami które nie miały pieluchomajtek do plywania. Drodzy Rodzice, może pojmiecie że nie każdy chce oglądać genitalia waszych pociech a na dodatek wypadek z kupą może się zdarzyć. Obciążyć kosztami wymiany wody. Może to czegoś nauczy.

  • Lwówecki dział “promocji” potrafi rozsławić Lwówek na całą Polskę… Szkoda, że nie w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Jeśli nie cenzurą, kretyńskimi barierkami czy pseudo-pręgierzem to gównem Lwówek słynie

  • Kolejny sukces! Tak dobierać słowa, żeby za pomocą 2 dotrzeć na arenę ogólnopolską, zwłaszcza przy udziale tak poczytnych i renomowanych gazet jak SE czy FAKT 😉

 3. Trzeba złapać małomiasteczkowego gówniarza i jeśli zrobił to celowo.
  Nakarmić go tym,koszty do zwrotu i dożywotni zakaz wstępu na basen.
  A do rodziców malutkich golasów róbcie dalej przysługę pedofilom i innym dewiantom-może to do was dotrze.

  • Bardzo wątpię. Edyta musiałaby wkroczyć, a ją taka inicjatywa przerośnie? Musiałaby zarzucić zaległe L4 i odbieranie rzekomych nadgodzin, załatwianie prywaty w czasie pracy, uwieszanie się na wszystkim, co nosi spodnie (w szczególności na informatykach) oraz trzaskanie selfie na media społecznościowe. Litości! Pracownicy UGiMu nie mają czasu na odpoczynek w czasie pracy???

 4. Barierki na Szwajcarii Lwóweckiej, kolumna okienna udająca pręgierz, kalendarze, które przeznaczono na bezsensowne rozdawnictwo, bo nie udało się poprawnie podpisać aż 12 zdjęć, informacja o odwołaniu LLA, która “mogła dotrzeć ale nie dotarła”, nieszczęsne wagoniki, cenzura, makabryczne bałwany i zające w rynku, wystawa w ratuszu o której nikt nie słyszał, lumpeks w sali mieszczańskiej, segregacja sanitarna podczas koncertu, imprezy odwoływane z powodu niedopełnienia formalności na czas itp. itd. Ile razy można się pomylić? Czy urzędnicy z gminy podlegają jakiejkolwiek odpowiedzialności za swoją pracę??? Bo limit bezmyślności i głupoty w wykonaniu co niektórych chyba już dawno się wyczerpał…

 5. Pani inspektor umie w promocję. Skoro już niejednokrotnie na całą Polskę rozsławiła gminę, która ponadto zbija kokosy na projektach unijnych czekamy na publikację w The New York Times albo Washington Post. Jak śpiewał klasyk: ” Nie ma takiej rury na świecie, której nie można odetkać”

 6. A można to było wykorzystać inaczej, np. zorganizować zawody kto pierwszy wyłowi g… z basenu dostanie na nie specjalną torbę z napisem I love Lwówek Śląski

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here