Pali się. Czarny dym spowił Lwówek Śląski

8
3408
zdjęcia nadesłane przez czytelników - dziękujemy

Kilka minut po godzinie piętnastej dym spowił część Lwówka Śląskiego. To efekt pożaru sadzy w przewodzie kominowym w budynku, w którym mieści się m.in. ośrodek pomocy społecznej.

 

Mieszkańcy widząc czarny dym buchający z komina natychmiast informowali o tym strażaków. Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie w centrum Lwówka Śląskiego.

Pierwsze zgłoszenie o pożarze w budynku, w którym mieści się m.in. Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lwówku Śląskim do dyżurnego powiatowego stanowiska kierowania PSP w Lwówku Śląskim wpłynęło kilka minut po godzinie piętnastej. Na miejsce natychmiast zadysponowano trzy zastępy strażaków z JRG PSP w Lwówku Śląskim.

Działania na miejscu nadal trwają.

Strażacy przypominają o obowiązkach jakie nakłada ustawodawca na właścicieli, zarządców w sprawie czyszczenia i przeglądów przewodów kominowych (dymowych, spalinowych i wentylacyjnych) i apelują o rozsądek. O dramatycznych skutkach pożarów kominów pisaliśmy niejednokrotnie.

8 KOMENTARZE

  1. Coś za często się to zdarza nie tylko w naszym powiecie ale także i w ościennych miejsowościach. Proponował bym sprawdzenie węgla na składach opałowych. Pochodzenie oraz jakość i czy cena węgla jest adekwatna do jego jakości.

  2. To niech w końcu wymienią ten piec. Bo nawet jak ta sadza się nie pali to śmierdzi z tego budynku tak ze oddychać nie można wieczorami. Z komina wydobywa się żółty, gryzący i śmierdzący dym, jakby palili śmieciami, które zbierają.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here