Hit tego roku, czyli kowbojki damskie

0
9079
materiał partnera

Kowbojki damskie podbiły serca wielu kobiet na całym świecie. Dobrze widać to w kolekcjach marek obuwniczych i wybiegach u topowych projektantów – od ubiegłego roku proponują przeróżne fasony tych butów na różne okazje. Niektóre kowbojki damskie wyglądają jak klasyczne botki, a inne przywodzą na myśl swoją formą obuwie amerykańskich kowbojów. Bez względu na rodzaj łączy je jedno – są wielkim hitem i czymś, co w tym roku będzie wszechobecne na ulicach polskich i światowych miast!

 

 

 

Kowbojki damskie i ich rodowód

Kowbojki damskie mają ciekawą historię. Wywodzą się z butów, które hiszpańscy kolonizatorzy przywieźli na amerykański kontynent. Rozpoczęli oni w Stanach Zjednoczonych hodowlę koni i krów – poganiacze tych zwierząt nosili buty łudząco przypominające kowbojki, jakie znamy dziś. Od hiszpańskich pracowników zaczerpnęli je amerykańscy kowboje i buty te zaczęli zakładać do jazdy konnej. Obecnie kowbojki damskie w nowoczesnym wydaniu noszą kobiety na całym świecie. Model ten podbił serca fanek stylu boho i hippie. Jest też chętnie wybierany w charakterze butów na letnie plenerowe festiwale pod gołym niebem. Pierwotnie były szyty wyłącznie ze skóry naturalnej, ale obecnie na półkach sklepów i e-sklepów bez trudu da się też znaleźć warianty z eko skóry na każdą kieszeń. 

Kowbojki damskie i różne ich odsłony

Kowbojki damskie to kolekcja, którą można podzielić na dwie podkategorie: niskie i wysokie. Kowbojki niskie to wszystkie sięgające za kostkę, a wysokie do połowy łydki lub wyższe. Ciekawa i zróżnicowana kolekcja tych supermodnych butów jest dostępna w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych z obuwiem, w tym między innymi tutaj: https://suzana.pl/category/buty-damskie-botki-kowbojki. Obok klasycznych modeli w kolorze beżowym, camelowym i czarnym: https://suzana.pl/category/buty-damskie-kowbojki-czarne, są tu także inne, ciekawe wersje: białe oraz złote. O wygodzie zakupów przez internet można rozprawiać godzinami. Rosnąca ich popularność i coraz większy odsetek polskich konsumentów, zamawiający tym sposobem różne rzeczy, potwierdza ich wygodę oraz bezpieczeństwo. 

Czarne kowbojki, a może w innym kolorze?

W przypadku kolekcji kowbojek nie sprawdza się reguła, że czerń króluje i jest najpopularniejsza. Czarne kowbojki owszem występują w ofercie wielu marek obuwniczych, jednak zdecydowanie dominują propozycje brązowe, beżowe i szare. Kowbojki pierwotnie były szyte z kawałków naturalnej skóry, dlatego ich kolorystyka była mocno ograniczona do barw tego komponentu. Dziś skóry na buty można barwić, by uzyskać dowolny kolor cholewki, ale nadal w kolekcji kowbojek utrzymuje się tendencja, że beżowych i brązowych produktów jest zdecydowanie najwięcej. 

Na jakie pory roku dobrze sprawdzają się czarne kowbojki?

Czarne kowbojki lub model ten w innym kolorze to idealne buty na polską wiosnę oraz jesień. Niektóre propozycje z kolekcji marek obuwniczych mają ocieplenie wewnątrz wkładki i cholewki, a to czyni z nich dobry model na zimę. Projektanci i producenci butów nie ustają w zaskakiwaniu klientów i proponowaniu coraz ciekawszych odsłon wszystkich najmodniejszych modeli. Niektóre kowbojki są mocno wycięte i mają perforowaną cholewkę, dzięki temu sprawdzą się nawet latem, na przykład do stylizacji na letni festiwal w plenerze.

Jak nosić czarne kowbojki?

Prosty przepis na czarne kowbojki? Sukienka o kroju dłuższej marynarki. Inne, niezawodne zestawienia z tymi butami to dopasowane rurki lub legginsy. Czarne kowbojki można nosić do monochromatycznych zestawień, czyli od stóp do głów w jednym kolorze. Na topie są kontrastowe połączenia – czarne buty do białych spodni lub sukienek i odwrotnie. 

-/materiał partnera/-wp

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here