Gryfów Śląski: M-GOK pozyskał kolejne fundusze

0
428
zdjęcie poglądowe © Lwówecki.info

W wyniku procedury konkursowej wyłoniono 50 beneficjentów z grona samorządowych instytucji kultury, których projekty zostały ocenione najlepiej. W 2021 r. łączne wsparcie, które otrzymają od Narodowego Centrum Kultury w ramach tego programu, wyniesie 1,5 mln zł. W procesie naboru do NCK wpłynęły 232 wnioski.

 

Wśród tych ocenionych pozytywnie wniosków znalazł się ten złożony przez Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Gryfowie Śląskim

Nasz złożony w grudniu wniosek do programu “Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2021” znalazł się w gronie 50 najlepszych projektów w Polsce!” – przyznaje z radością Pani Anna Michalkiewicz Dyrektor gryfowskiego M-GOK-u i tłumaczy:

Nasz projekt „Kultura pod strzechami – pokaż swój potencjał!” jest sposobem na pozyskanie wiedzy oraz zwiększenie świadomości w kontekście zasobów i potrzeb kulturalnych mieszkańców gminy Gryfów Śląski. Pozwoli poprzez wykorzystanie narzędzi badawczych na zilustrowanie obrazu potencjału drzemiącego zwłaszcza wśród osób nieobecnych dotychczas w przestrzeni kulturalnej. Docelowo zwiększymy aktywny udział mieszkańców, członków organizacji, grup nieformalnych w życiu społecznym i kulturalnym gminy”.

Głównym partnerem projektowym jest Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Gryfów Śląski.

Gratulujemy!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here