Pozostaje nam tylko ciemność

8
1123

Pod tym hasłem dziś w wielu miastach Polski na godzinę będzie wygaszane oświetlenie miejskie. Wszystko w ramach protestu, który ma zasygnalizować rządowi, „że bez środków zostaje nam tylko ciemność”.

 

Wiele polskich samorządów zareagowało krytyką na zapowiedź zgłoszenia weta w sprawie budżetu UE. Samorządy alarmują, że polskie weto może pozbawić Polskę ogromnych środków unijnych przeznaczonych na odbudowę po pandemii COVID-19, a także na rozwój i przypominają, że odbudowa potencjału społeczno-gospodarczego po kryzysie wywołanym pandemią Sars-Cov2 będzie wymagała funduszy. Polscy samorządowcy podkreślają, że w warunkach niestabilnej polityki finansowej z jaką mamy do czynienia obecnie, nie można pozbawiać gmin dostępu do narzędzi finansowych, w tym środków z PIT i CIT oraz dostępu do środków unijnych.

Jak poinformował wczoraj Związek Miast Polskich dziś między 17. a 18. światła zgasną w ponad 50 miastach, gminach i wsiach.

Czy nasze samorządy przyłączą się do akcji i w których miejscach zgasną światła? Sprawdzajcie i informujcie nas

-/autor: eLuban.pl/-

8 KOMENTARZE

    • te Anomin, jak już coś piszesz to sprawdź. Portugalia natychmiast sprostowała kłamstwo “wybitnego” na szczęście byłego ministra spraw zagranicznych. Wiadomości z san Escobar, na które on się powołuje są raczej mało wiarygodne

  1. te wyzej pseudo sciemniacze bez konkretnej roboty tylko ploty wam w głowie i fora rózne własnie tak lampy powinny byc wyłączane na godzine w nocy inp co droga lampa non stop po 22godz po co nam te swiatło i tak siedzimy w domach wescie sie wie garsc plotkowicze bo wami zadzi brak wiedzy itp

  2. W Lubomierzu po rewitalizacji i zamontowaniu absurdalnej ilości lamp też się zorientowali, że oświetlenie kosztuje i często albo coś nie działa, albo krócej świecą.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here