Dysponował pieniędzmi wspólnot. Ma zarzuty popełnienia 28 przestępstw

0
2136

30 grudnia 2020 roku do Sądu Rejonowego w Lwówku Śląskim skierowano akt oskarżenia przeciwko byłemu zarządcy wspólnot mieszkaniowych Arturowi P., który przyznał się do popełnienia wszystkich zarzuconym mu przestępstw.

 

W grudniu 2019 roku mieszkańców Wlenia zelektryzowała informacja o nieprawidłowościach, do jakich miało dojść w związku z finansowaniem prac związanych z termomodernizacją budynków na terenie miasta. Jeden z członków wspólnoty mieszkaniowej biorącej udział w projekcie poinformował Prokuraturę Rejonową w Lwówku Śląskim o zniknięciu z konta wspólnoty kwoty około 200.000 złotych. Jak twierdził burmistrz, pieniądze z zaciągniętego przez tę wspólnotę kredytu zostały przelane na konto innej wspólnoty.

Artur Zych informował Radę Miasta o rzekomych zaległościach wspólnot mieszkaniowych na terenie Wlenia z wpłatami na rzecz gminy na kwotę ponad 700,000 złotych.

Ostatecznie sprawa znalazła swój finał w sądzie.

Jak przekazał Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej Prokurator Tomasz Czułowski:

“30 grudnia 2020 roku do Sądu Rejonowego w Lwówku Śląskim skierowano akt oskarżenia przeciwko Arturowi P. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty popełnienia łącznie 28 przestępstw polegających na przywłaszczeniu powierzonych pieniędzy, podrobieniu podpisów no dokumentach w postaci zlecenia przelewów oraz oszustwach. Przestępstwa miały związek z dysponowaniem przez wymienionego środkami pieniężnymi należącymi do szeregu wspólnot mieszkaniowych na terenie Wlenia. Poszczególne zarzuty dotyczą kwot od kilkuset do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Artur P. przyznał się do popełnienia wszystkich zarzuconym mu przestępstw i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności karnej”.

-/Andrzej Jaśkiewicz, wleninfo.pl/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here