Grożą odcięciem prądu!

1
1000
zdjęcie otrzymane od czytelników - dziękujemy

SMS-y takiej treści po raz kolejny w ostatnich dniach otrzymali m.in. mieszkańcy powiatu lwóweckiego. Przekaz jest jasny, albo odbiorca wiadomości ureguluje rachunek wchodząc w podany link, albo operator odłączy zasilanie w mieszkaniu.

 

Jak informują nas czytelnicy, w ostatnich dniach mieszkańcy powiatu lwóweckiego otrzymują nawet po kilka informacji tekstowych dziennie, każda wysyłana z innego numeru telefonu, jednak wszystkie takiej samej treści. Wynika z nich, iż operator telekomunikacyjny odetnie prąd, jeżeli nie zostanie uregulowana płatność. Dodatkowo każdy SMS zawiera link, jakoby do płatności.

PGE stanowczo odcina się od tych wiadomości tekstowych i tłumaczy, że są one oszustwem.

„W związku z pojawiającymi się fałszywymi wiadomościami kierowanymi do naszych Klientów, które zawierają informację o braku uregulowania płatności, apelujemy o ostrożność i podkreślamy, jak odróżnić fałszywe SMS-y od prawdziwych wiadomości.
Z punktu widzenia bezpieczeństwa danych najważniejsze, aby pod żadnym pozorem nie otwierać aktywnych linków zawartych w fałszywych komunikatach SMS. Wszystkie przypadki fałszywych wiadomości są przez PGE na bieżąco monitorowane, zgłaszane do organów ścigania, a strony zawierające fałszywy link blokowane.” – tłumaczy Polska Grupa Energetyczna, która przypomina swoim klientom, aby ci zawsze sprawdzali informacje otrzymywane drogą elektroniczną.

„W SMS-ach od PGE Obrót przypominających o zaległych płatnościach zawsze podany jest nr Klienta, nie ma tam natomiast linku kierującego do systemów płatności internetowych.” – wyjaśnia PGE.

Kliknięcie w podany w SMS-ie link przekieruje nas do fałszywej strony naszego banku, a oszuści natychmiast po uzyskaniu naszych loginów i haseł ukradną z konta pieniądze.Dlatego, jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do autentyczności przesłanej korespondencji, zweryfikujmy ją, dzwoniąc do dostawcy energii elektrycznej na numer telefonu podany na ostatniej fakturze. Pracownik biura obsługi klienta przekaże nam informację czy faktycznie zalegamy z płatnościami i czy konieczne jest uiszczenie przesłanej w SMS-ie kwoty. Sprawdzajmy u źródła prawdziwość przesyłanych nam upomnień czy wezwań do zapłaty. Dzięki temu nie stracimy oszczędności składanych na koncie.

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here