Gradobicie drogi zamieniło w białe rzeki

0
5487

Wystarczyła chwila, żeby ulewny deszcz połączony z gradem drogi powiatu lwóweckiego zamienił w białe rzeki, co widać na nagraniu przesłanym przez czytelnika.

 

O tym, jak groźna jest natura mieszkańcy wielu miejscowości powiatu lwóweckiego przekonali się w roku ubiegłym, kiedy to nad regionem przeszły gwałtowne ulewy, które spowodowały potężne szkody. Wówczas wody lokalnych potoków wystąpiły z brzegów zalewając gospodarstwa domowe, niszcząc przepusty, mosty i drogi. Poczynione szkody obserwować możemy w wielu miejscach jeszcze po dziś dzień, bo jak na razie tak pan wojewoda, jak i minister odżegnują się od wypłaty samorządom środków na usuwanie szkód popowodziowych, a w lokalnych budżetach na tak wielkie inwestycje po prostu nie ma pieniędzy.

Dziś, to jest 30 maja 2022 roku mieliśmy kolejny pokaz sił natury. Przyroda w zaledwie chwilę drogi – tu akurat na zdjęciach w gminie Lubomierz, pomiędzy miejscowościami Milęcice, a Pławna Górna zamieniła w rwące, białe rzeki. Nawierzchnia jezdni pokryła się gradem.

Na szczęście obyło się bez podtopień, czy innych nieszczęść.

Wideo przesłane przez Pana Jakuba – dziękujemy

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here