Dwóch motocyklistów poniosło śmierć

3
2642
zdjęcie poglądowe

Tragicznie rozpoczął się tegoroczny sezon motocyklowy. W miniony weekend na terenie Dolnego Śląska życie straciło dwóch motocyklistów. Jeden miał zaledwie 22- lata, drugi 46 lat.

 

Jazda na motocyklu sprawia wiele radości wszystkim miłośnikom jednośladów. Jednak statystyki z ostatnich miesięcy wskazują, że niemal każdego dnia dochodzi do groźnego wypadku z udziałem motocyklistów. Wiele z tych zdarzeń kończy się tragicznie. Od lat przyczyną wypadków drogowych jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami oraz niezachowanie szczególnych środków ostrożności podczas wykonywania manewrów.

Do pierwszego z wypadków doszło w sobotę13 kwietnia po godzinie 17:00 na terenie powiatu polkowickiego.

– Z przeprowadzonych ustaleń na miejscu zdarzenia wynikało, że kierujący motocyklem 46-letni mieszkaniec gminy Gaworzyce wjechał na przejazd kolejowy i zderzył się z pociągiem towarowym. Pomimo podjętych czynności ratowniczych motocyklista zmarł na miejscu. Dokładne okoliczności tego tragicznego wypadku ustalają policjanci pod nadzorem prokuratora. – wskazuje st. asp. Łukasz Porębski z KWP Wrocław.

Do drugiego tragicznego zdarzenia doszło dzień później, czyli w niedzielę 14 kwietnia przed godz. 16:00 na odcinku drogi wojewódzkiej numer 350 w powiecie zgorzeleckim.

– Jak wynika z przeprowadzonych ustaleń kierujący motocyklem marki Kawasaki nie dostosował prędkości, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Niestety 22-letni mieszkaniec województwa lubuskiego w wyniku poniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. – wyjaśnia policjant.

Pamiętajmy, iż kierujący jednośladem nie jest chroniony karoserią pojazdu, pasami bezpieczeństwa, czy poduszkami powietrznymi. Na bezpieczeństwo motocyklistów, poza sprawnym pojazdem, właściwą techniką jazdy oraz odpowiednią odzieżą ochronną, istotny wpływ ma również widoczność na drodze. Należy pamiętać, że widzieć, a być widocznym to dwa różne zagadnienia – im później kierowca samochodu zauważy motocyklistę, tym czas na odpowiednią reakcję może okazać się niewystarczający.

3 KOMENTARZE

  1. Tragedia to co robią motocykliści!
    Wyprzedzali mnie jeden z prawej a drugi z lewej strony
    A co by było jakbym nie spojrzała w lusterko prawe i odbiła dając drogę temu szalonemu z lewej?

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here