Dolnośląskie na liście do lockdownu

4
2652

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że średnia ilość nowych infekcji koronawirusem wzrasta i jest najwyższa od dwóch miesięcy.

 

„Liczba zakażeń z niedzieli jest bardzo niepokojąca – blisko 11 tys. to bardzo dynamiczny wzrost w porównaniu z poprzednią niedzielą”. – mówił szef resortu zdrowia i dodawał:

„Dzisiejszy skok dziennej liczby zachorowań o ponad 75% w stosunku do poprzedniego tygodnia to bardzo niepokojący sygnał. Może to oznaczać odwrócenie trendu malejącej dynamiki liczby nowych zachorowań w ostatnim czasie”

Minister zapowiedział, że jeżeli tak duże przyspieszenie zachorowań będzie się utrzymywać, to konsekwencją będą decyzje co do kolejnych obostrzeń. O tym, czy te będą dotyczyły skali całego kraju czy tylko poszczególnych regionów zdecyduje dynamika rozwoju zachorowań.

Minister zdrowia wskazała także, iż trudna sytuacja jest m.in. w województwie dolnośląskim:

„Najtrudniejsza sytuacja dot. liczby zakażeń jest w woj. objętych dodatkowymi obostrzeniami. Województwa, w których sytuacja jest równie trudna to: kujawsko-pomorskie, ale też dolnośląskie, śląskie i podkarpackie”. – mówił Adam Niedzielski.

4 KOMENTARZE

  1. Niech sami sobie w rządzie zrobią lock down darmozjady z naszych podatków ich ta śmieszna pandemia z kryzysem nawet nie ruszyła lepiej zamknąć rząd pisowki

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here