Grad koło Lwówka Śląskiego

6
8089

W zaledwie kilka minut trawniki pokryły się białymi bryłkami lodu. Koło Lwówka Śląskiego spadł grad. To dopiero początek zapowiadanej burzy w regionie.

 

Chłodny front atmosferyczny dotarł do południowo zachodniej Polski niosąc ze sobą opady deszczu, burze, a także bardzo silny wiatr. Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało ostrzeżenie. – Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu do około 10 mm oraz porywy wiatru do 85 km/h. Możliwy drobny grad. – wskazywali w poniedziałkowe popołudnie synoptycy.

I nie mylili się. Przed godziną 23. w poniedziałek 16 kwietnia 2024 roku koło Lwówka Śląskiego odnotowano silny opad gradu. Jak wskazują czytelnicy Lwówecki.info zdarzenie trwało zaledwie kilka minut, ale jego skutki mogą być znaczne. W tej chwili jeszcze trudno powiedzieć, czy i jak duże straty szczególnie na polach i w ogrodach wyrządził grad.

Jak widać na zdjęciach i filmie, jakie otrzymaliśmy bryłki lodu są znacznych rozmiarów.

6 KOMENTARZE

    • Boście Wróblowej na radną nie wybrali to macie!! xD Teraz Włodzice będą was pociskać w zadek. Kotliska nic nie będą miały!! Nawet słonecznej pogody!!

  1. Widziałem jak z Lwówka Śląskiego idzie do Legnicy burza. Gdy chmura dotarła do mnie tylko był przez chwilę ulewny deszcz, mocny wiatr i wyładowania. Później udała się w kierunku Prochowic i Środy Śląskiej. Życzę burz lecz bez gradu.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here