Dachowanie na drodze wojewódzkiej. Kobieta w ciąży trafiła do szpitala

6
4163

Zima to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapomina. Policjanci apelują o ostrożność, rozwagę i zdrowy rozsądek. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze czy niewłaściwe przygotowanie pojazdu do drogi może być przyczyną tragedii.

 

 

 

Do kolejnego zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie 26 listopada 2023 roku na drodze wojewódzkiej pomiędzy Świeradowem- Zdrój a Szklarską Porębą. Kierująca samochodem osobowym kobieta straciła panowanie nad autem i to zjechało z drogi i dachowało. Na miejsce natychmiast dysponowano strażaków z OSP KSRG Świeradów- Zdrój, OSP Czerniawa oraz JRG PSP w Lubaniu a także zespół ratownictwa medycznego z Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze i patrol policji.

Pierwsze na miejscu było pogotowie, które poszkodowaną w zdarzeniu kobietę w zaawansowanej ciąży zabrało do szpitala. Pasażer pojazdu nie odniósł poważniejszych obrażeń i nie wymagał hospitalizacji.

Po dojeździe na miejsce zastępów świeradowskich strażaków okazało się, iż do samego zdarzenia doszło na terenie powiatu lwóweckiego. Na miejsce zadysponowano także druhów z OSP KSRG Krobica.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Na drodze w kierunku Szklarskiej Poręby występują utrudnienia, bo pojazd zajmuje częściowo pas jezdni. Ruch odbywa się wahadłowo.

Okoliczności zdarzenia wyjaśniać będą policjanci.

Właściwe przygotowanie pojazdu do sezonu zimowego jest bardzo ważne dla naszego bezpieczeństwa i bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego. Szczególnie wtedy, gdy temperatura spadnie poniżej zera. Podstawowym elementem, o który powinniśmy zadbać w tym czasie są właśnie odpowiednie opony.

6 KOMENTARZE

  1. “Niedostosowanie prędkości do warunków na drodze” piękny tekst . Jutro jak wyjadę i będzie tak na drodze to zatrzymam się i zadzwonię po policję żeby określili z jaką prędkością mogę jechać żeby była odpowiednia do warunków panujących na drodze, żenada. Gdzie pługopiaskarki? Zarząd dróg powinien mieć po dupie a nie kierowca…

  2. Dostosować do warunków zimowych powinny się służby drogowe. Kierowcy też, ale sami nie odśnieżą drogi, ani nie posypią sobie oblodzonej jezdni. Decydenci obudźcie się przyszła zima. W zimowy sen mogą zapaść niedźwiedzie a nie ci, którzy biorą dużą kasę za zimowe utrzymanie dróg. Halo pobudka

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here