Godziny dla seniora receptą na koronawirusa

14
915
/fot.: Lwówecki.info/

W sobotę podczas konferencji prasowej Premier Mateusz Morawiecki poinformował o nowych obostrzeniach wprowadzanych przez rząd, które mają pomóc w walce z epidemią.

 

Godziny dla seniora od 15 października

Od 15 października 2020 r. wprowadzamy godziny dla seniora. Od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 12:00 w sklepach, drogeriach i aptekach zakupy będą mogły zrobić jedynie osoby powyżej 60. roku życia. Pozwoli to na ograniczenie ryzyka potencjalnego zakażenia. – tłumaczył szef rządu, który dodał, iż to nie jedyne rozwiązanie, które pomoże chronić osoby starsze. Oprócz tego zaostrzone zostają zasady epidemiczne w domach pomocy społecznej i placówkach opieki oraz zalecamy maksymalne ograniczenie kontaktu z osobami powyżej 70. roku życia.

Recepta na koronawirusa

Skuteczna walka z koronawirusem ma polegać na przestrzeganiu podstawowych zasad postępowania, tzw. DDM: dystans, dezynfekcja, maseczka, czyli utrzymywanie dystansu społecznego min. 1,5 m, częste mycie rąk i ich dezynfekcja oraz zakrywanie ust i nosa to podstawowe czynności, które pozwalają ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem.

fot. Kancelaria Premiera

14 KOMENTARZE

 1. To w takim razie jeszcze zakaz zakupów w innych godzinach dla seniorów- skoro chcą tak bardzo ich chronić. Bo prawda jest brutalna że przez resztę dnia seniorzy i tak się kręcą po sklepach, włażą człowiekowi na plecy żeby szybciej kolejka szła i do tego potrafią wciskać się z załadowanym wózkiem przed człowieka co ma dwie rzeczy w ręce ,,bo ona w grupie ryzyka to ma pierwszeństwo”

 2. Do Mieszkanki.
  Kiedyś też będziesz Seniorka i może twój punkt widzenia się zmieni jak przepracujesz kilkadziesiąt lat i będziesz obciążona chorobami.
  Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia.

  • Ma racje skoro sa godziny dla seniora to niech sie do nich stosuja i kupują wtedy A nie człowiek na spokojnie nie może wejść do sklepu bo godziny seniora A i tak latają po pięć razy do sklepu i bez maseczki albo kawałek zaciągniętej na buzie i oni są niby w grupie ryzyka

  • W 100% popieram Mieszkankę – zakaz robienia zakupów przez seniorów poza godzinami dla seniorów, inaczej to nie ma sensu, utrudnia tylko to życie nie seniorom, tym bardziej że godziny z czapki wzięte są

 3. Pracuje w sklepie i wiem że godziny dla seniorów to pic na wodę łażą cały dzień i uważają że im wszystko wolno pchają się nie trzymają dystansu że nie wspomnę o dezynfekcji .Zgoda godziny dla seniorów niech będą ale resztę dnia niech w domu siedzi jak taki podatny jeden z drugim .

  • Do Andzia.
   W twoim głosie nie można się doszukać odrobiny zrozumienia i szacunku dla osób starszych, do których i ty kiedyś dołączysz.
   Mając taką opinię o osobach starszych pamiętaj, że wypowiadasz się również o swoich dziadkach a może rodzicach.
   Nie chciałbym spotkać ciebie w sklepie, z taką pogardą. Co ty tam jeszcze robisz. Zmień pracę abyś nie miała kontaktu z ludźmi starszymi.
   Mimo wszystko, życzę ci zdrowia.

 4. Te godziny to bzdura. Seniorzy najczęściej jedzą obiad między 12 a 13, więc zakupy robią rano. Godziny południowe najwygodniejsze są dla matek z dziećmi, wychodzą na spacer a przy okazji robią zakupu i odbierają starsze dzieci ze szkoły.
  Co z młodzieżą która chciałaby skorzystać z przerwy śniadaniowej w szkole i wyjść po bułkę?
  Gdzie się podziała nasza wolność wyboru?
  Dlaczego dyskryminuje się inne grupy wiekowe?

 5. Te godziny miałyby sens, gdyby seniorzy tylko wtedy robili zakupy, i tu nikt nie obraża osób starszych ani nie dyskryminuje, po prostu to dla ich dobra. Ale jeśli oni i tak latają cały dzień i to do tego większość bez dystansu i maseczek, to po co blokować dostęp dla innych. Najlepiej jak limity jeszcze dojdą, to starsi będą z nami w kolejkach stać, blokując miejsce młodym, ja jestem matką i wcześniej musiałam o 23-24 robić zakupy bo nie było szans dostać się do sklepu w innych godzinach, bo kolejki na 2 h czekania i oczywiście seniorzy też czekali. Oni nie szanują nas a my mamy ich. A najlepsze jest to, że naprawdę większość nie stosuje się do zaleceń i jeszcze na cały sklep czy ulice je krytykuje, sama nie raz słyszałam.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here