Kolędowali z przedszkolakami

4
726

Kolęda zawsze przywołuje na myśl piękny grudniowy okres poprzedzający święta Bożego Narodzenia. Tworzy niesamowity, magiczny, ciepły klimat i wprowadza niepowtarzalną atmosferę. Jej źródeł należy szukać w rzymskich obchodach Nowego Roku, kiedy to składano sobie podarki i śpiewano pieśni. Zwyczaje te przejęło chrześcijaństwo, łącząc je z okresem Bożego Narodzenia.

 

Dziś do najpopularniejszych polskich kolęd zaliczamy: „Bóg się rodzi”, „Wśród nocnej ciszy”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Dzisiaj w Betlejem”, czy „Lulajże Jezuniu”. To właśnie te kolędy mogliśmy usłyszeć w piątkowe przedpołudnie w wykonaniu przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola Wesołe Gryfiki w Gryfowie Śląskim.

Pani Dyrektor Anna Grzywnowicz- Szawel już na wstępie zwracała uwagę, iż większość występujących dzieci nie ukończyła jeszcze trzeciego roku życia. – Proszę Państwa, to jest niesamowite, że te dzieci nauczyły się śpiewać. Jest to ogromne osiągnięcie dzieci i rodziców, ale także osiągnięcie dla nas jako pedagogów. – przyznawała pani dyrektor.

Dziecięce wykonanie w pięknej scenerii, sali Klubu Seniora, na której obok przejętych rodziców, dziadków, gryfowskich seniorów, zasiadli przedstawiciele duchowieństwa, władz Gminy Gryfów Śląski i Powiatu Lwóweckiego, dostarczyło niesamowitych wrażeń wprowadzając zgromadzonych w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Gościnnie wystąpili także: Martyna Hryniewicz, uczennica 7 klasy Szkoły Podstawowej w Gryfowie Śląskim oraz obdarzony niesamowitym głosem przyjaciel przedszkola Pan Michał Klementowski.

4 KOMENTARZE

  1. Brawo:-) W dzisiejszych czasach choinka i prezenty to nie wszystko.
    Przypominanie młodym pokoleniom o Polskiej tradycji śpiewania kolęd coś pięknego .
    Wesołych Świąt pracownikom przedszkola Wesołe Gryfiki!

  2. Piekna uroczystosc przygotowana z tak malymi dziecmi ! Brawo dla nauczycieli z PRZEDSZKOLA WESOLE GRYFIKI ! MY rodzice dzieci cieszymy sie i jestesmy dumni z ich koledowania . Bardzo a bardzo dziekujemy za uroczystosc z udzialem naszych maluszkow ! Tyle serca wlozyly Panie z PRzedszkola , jesli sie kocha dzieci to mozna osiagnac wiele ! Brawo!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here