13- latek podpalił styropianowe ocieplenie.

8
3661

Świadkowie zatrzymali na gorącym uczynku 13- latka, który dokonał zniszczenia mienia poprzez podpalenie styropianu znajdującego się na nowo budowanym domu. Wartość strat, które ponieśli pokrzywdzeni to około 5 tysięcy złotych. Nieletniego podpalacza czeka sprawa w Sądzie Rodzinnym i Nieletnich.

 

1 kwietnia przed południem do Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim wpłynęło zgłoszenie o zatrzymaniu na gorącym uczynku młodego chłopaka, który wtargnął na teren budowy w Mirsku i dokonał zniszczenia mienia. Przybyli na miejsce funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim ustalili, iż 13- letni chłopak wszedł na teren budowy i podpalał styropian znajdujący się dookoła płyty fundamentowej. Nadpalona została również część okna. Wartość poniesionych strat wynosi około 5 tysięcy złotych. Młodzieniec nie potrafił wyjaśnić swojego postępowania. Został przekazany pod opiekę rodzicom. Teraz jego sprawą zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Apelujemy do rodziców, by monitorowali aktywność swoich podopiecznych – zwłaszcza w czasie wolnym od nauki zdalnej.

sierż. Olga Łukaszewicz KPP Lwówek Śląski

8 KOMENTARZE

  1. I co z takiego wyrośnie? Rodzice powinni krótko trzymać, skoro nie umiał nawet wyjaśnić dlaczego to zrobił. Może własny dom podpali i powie, że nie wie dlaczego?

  2. Gdzie indziej miało się to wydarzyć jak nie w Mirsku ten Mirsk to gorzej niż chińskie Wuhan oni tylko covid wychodowali a Mirsk patologia popędza patologie współczuję tym normalnym i porządnym mieszkańcom Mirska.

  3. A co ma dzieciak wytłumaczyć jak chciał popatrzeć jak się coś pali? Nic nowego pod tym słońcem. Ja się mogę założyć że też to robiliście, tyle, że albo już w jakiejś ruinie albo państwowe. No a tutaj wyrządził wymierne szkody i szkoda rodziców, chłopak też wcale nie musi być jakimś patusem.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here