Gmina Gryfów Śląski laureatem programu „Wzmocnij Swoje Otoczenie”

0
386

Gmina Gryfów Śląski została laureatem tegorocznej edycji programu grantowego „Wzmocnij Swoje Otoczenie” (WSO), organizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. (PSE S.A.), skierowanego do podmiotów zlokalizowanych na terenach, na których PSE S.A. realizują projekty inwestycyjne oraz eksploatacyjne.

 

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A., są obecne w wielu gminach w Polsce i jako bliscy sąsiedzi ludzi tam mieszkających, właśnie w ramach w/w dobrosąsiedzkiego programu pomagają w integrowaniu i aktywizacji członków lokalnych społeczności wokół spraw, które są dla nich istotne. Priorytetem działalności PSE S.A. jest współtworzenie i rozwijanie lokalnej przestrzeni publicznej i infrastruktury społecznej.

W poprzednich edycjach programu WSO, z otrzymanych grantów, na terenie Gminy Gryfów Śląski, została zainstalowana ławeczka solarna w Proszówce (2019 rok) zaś w ubiegłym roku, przy nowowybudowanej hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Rząsinach została wybudowana nawierzchnia z kostki brukowej, umożliwiająca korzystanie z tego obiektu również osobom niepełnosprawnym.

Z grantu otrzymanego przez Gminę Gryfów Śląski w tegorocznej edycji programu WSO w kwocie 20 tys. zł. zostanie sfinansowana dostawa i montaż wielofunkcyjnego zestawu zabawowego na placu zabaw dla dzieci, stanowiącego element większej całości nowopowstającej „Plenerowej Strefy Aktywności” w Uboczu.

Celem w/w projektu jest:

  1. wsparcie rozwoju wspólnej przestrzeni publicznej z myślą o mieszkańcach gminy Gryfów Śląski, w szczególności sołectwa Ubocze, poprzez wyposażenie tych mieszkańców w narzędzia umożliwiające wdrażanie długotrwałych i pozytywnych zmian w miejscu, w którym żyją;
  2. zwiększenie w/w mieszkańcom dostępności do wybudowanej w/w infrastruktury społecznej – przestrzeni rekreacyjno-sportowej i integracji społecznej,
  3. pozostawienie w/w mieszkańcom na długie lata w/w wybudowanej infrastruktury dzięki Programowi „WzMOCnij Swoje Otoczenie i jego udział we współfinansowaniu niniejszego projektu społecznego, odpowiadającego na potrzeby lokalnej społeczności.

Rzeczowa realizacja w/w projektu została zaplanowana na II połowę września br., zaś jego szacunkowy całkowity koszt to 44 tys. zł.

Więcej informacji na temat realizacji swoich zadań przez PSE S.A. i misji publicznej, można dowiedzieć się na stronie: www.wzmocnijswojeotoczenie.pl lub www.raport.pse.pl

Krzysztof Rozenbajger
Inspektor ds. pozyskiwania zewn. środków finansowych
Urząd Gminy i Miasta Gryfów Śląski

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here