Gigantyczna spalarnia odpadów na terenie byłego zakładu komunalnego

6
1685
zdjęcia nadesłane przez czytelników

Na teranie byłego KZOM we Wleniu trwa proceder spalania odpadów. Na gigantyczne ognisko odpady są wrzucane koparką. Zanieczyszczenie powietrza jest szczególnie niebezpieczne dla dzieci, powoduje szereg zagrożeń dla ich zdrowia. Jeżeli mieszkańcom Wlenia nie zależy na własnym zdrowiu, to niech przynajmniej nie robią krzywdy dzieciom!

 

Jak relacjonuje czytelnik portalu wleninfo.pl, w poniedziałek około południa zwrócił uwagę na gigantyczny słup dymu unoszący się nad terenem byłego zakładu komunalnego (teren Urzędu Miasta i Gminy we Wleniu, zaledwie kilkadziesiąt metrów od szkoły i przedszkola). Gdy zaciekawiony udał się na miejsce, szybko ustalił, że powodem zadymienia było gigantyczne ognisko, na którym spalono odpady. Mimo, iż ogień sięgał dwóch – trzech metrów jego pojawienie się sprawiło, że osoby zajmujące się spalaniem momentalnie zniknęły, pozostawiając teren niezabezpieczony.

Bardzo szybko ustaliliśmy, że proceder spalania odpadów z przerwami trwa, co najmniej od dwóch tygodni. Nie było również najmniejszego problemu z ustaleniem sprawców. Jak relacjonowali nasi rozmówcy do podgarniania żaru i wrzucania do ognia kolejnych porcji odpadów wykorzystywano koparkę.

 

Gmina Wleń chce doprowadzić do sytuacji, w której pozostawione odpady zostaną sprzątnięte przez tych, którzy je tam zostawili. – Czytamy na stronie Urzędu Miasta i Gminy. W związku z tym, że gromadzenie i spalanie odpadów odbywa się na terenie należącym do Gminy Wleń, a chmurę dymu zapewne widać z okien biura burmistrza myślę, że z ustaleniem sprawców oraz odpowiedzialnych nie będzie najmniejszych problemów.

Spalanie odpadów w centrum miasta pretendującego do miana Perły Doliny Bobru miasta, które w miesiącach zimowych wprost dusi się od smogu, a uchylenie okna bywa oznaka heroizmu, to głupota w najczystszej postaci.

 

Zanieczyszczenie powietrza jest szczególnie niebezpieczne dla dzieci, powoduje szereg zagrożeń dla ich zdrowia, rozwoju, sprawności psychofizycznej i umysłowej. Brak koncentracji, wycofanie, ospałość, częste infekcje dróg oddechowych to tylko część z nich. Dlatego przeraża społeczne przyzwolenie na takie praktyki. Jeżeli mieszkańcom Wlenia nie zależy na własnym zdrowiu, to niech przynajmniej nie robią krzywdy dzieciom!

 

-/ Autor: Andrzej Jaśkiewicz, wleninfo.pl /-

6 KOMENTARZE

  1. W myśl zasady segregujemy śmieci na te co palimy w dzień i na te co palimy w nocy, autor zdjęcia musi sprawdzić co jest palone nocą? Taki mi się film przypomniał Stopczyk co wy tam palicie ??

  2. Ludzie powinni na burmistrza isc. I doprowadzić do tego aby zapłacił każdemu odszkodowanie. Nie wierzę aby o tym nie wiedział. Na pewno sprawcy pożaru szybko się wypowiedza kto za tym stoi. A mieszkańcy….coz nie wierzę aby nie widzieli . Druga strona to czemu nie reagują. Ludzie dlaczego wy widzicie i nie reagujecie . Są media i szybko za to się biora

    • operator sprzetu ciezkiego dobrowolnie nie Podsypywal Smieci! KTOS MUSIAL DAC MU POLECENIE-POCIAGNAC DO ODPOWIEDZIALNOSCI KARNEJ;PRZELOZONEGO!powinien Swiecic Przykladem!!!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here