Kolizja na skrzyżowaniu w Lwówku Śląskim

13
2785

Po tym, jak kierujący Fiatem wymusił pierwszeństwo na prawidłowo jadącym motocykliście, kierujący jednośladem żeby uniknąć zderzenia położył motocykl. Na miejscu pogotowie, straż pożarna i policja.

 

 

Kto z Was próbując wyjechać z centrum Lwówka Śląskiego ulicą Sienkiewicza nie irytował się stojąc w korku na skrzyżowaniu przy hotelu Piast? Każdy kierowca, który w godzinach szczytu próbuje włączyć się do ruchu jadąc czy to w kierunku Jeleniej Góry, czy w kierunku Bolesławca musi odstać swoje a często wykorzystać chwilę, by zdążyć przed nadjeżdżającymi samochodami. Niestety, nie jednemu kierowcy puszczają nerwy i nie raz byliśmy świadkami ruszania z piskiem opon, by wcisnąć się w sznur aut.

Niewykluczone, iż w tej sytuacji było podobnie. Po godzinie 12. we wtorek, 21 maja 2024 roku oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim otrzymał zgłoszenie o zdarzenia drogowym, do którego doszło na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza, Jaśkiewicza i Alei Wojska Polskiego. Na miejsce natychmiast zadysponowano patrol policji, zespół ratownictwa medycznego z Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze oraz zastęp strażaków z JRG PSP w Lwówku Śląskim.

Z ustaleń poczynionych przez funkcjonariuszy wynika, iż kierujący Fiatem 35- letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego wyjeżdżając z ulicy Sienkiewicza nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu od strony Jeleniej Góry w kierunku Gryfowa Śląskiego motocykliście. Kierujący jednośladem 58- letni mieszkaniec naszego powiatu, by uniknąć zderzenia z osobówką położył motocykl.

Na szczęście w zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. – Kierujący byli trzeźwi – wskazuje sierżant sztabowy Olga Łukaszewicz z lwóweckiej policji.

Kierujący osobówką mężczyzna został ukarany mandatem.

13 KOMENTARZE

  1. A może tak od czasu do czasu policjanci z ruchu drogowego w ramach doskonalenie umiejentności pokierują ruchem ręcznie po godzinie 15 na skrzyzowaniu koło domu kultury bo wyjechać tam trudno od strony sp 2 . No chyba że nie ma u nas takiego wydziału bo trudno się doszukać działań jak się patrzy gdzie kierowcy parkują samochody . Na al JP II koło ryneczku przejść trudno bo samochody na chodnikach i nikogo to nie interesuje , to ciekawe .

  2. Rzeczywiście urwałeś się z kosmosu albo jesteś najłagodniej mówiąc nierozgarnięty.To lepiej zrobić rondo koło Watisu,żeby rozwiązać problem komunikacyjny np.koło hotelu Piast.Masakra.

    • Ktoś tu nie wyczul sarkazmu, piłem do tego że jest dużo miejsc gdzie potrzebna jest zmiana organizacji ruchu a pracę są robione tam gdzie jest to najmniej istotne, nie sądziłem że coś tak oczywistego trzeba będzie tłumaczyć. Smacznej kawusi xD

  3. Ludzie którzy wyjeżdżają brama z podstawówki też nie znają przepisów. Wyjeżdżają ze „strefy zamieszkania” i pchają się od razu pod „stop” jakby ten jadący główną od strony podstawówki miał mu udostępnić pierwszeństwa, i również ci którzy jadą z osiedla. Tam niedługo też będzie nieszczęśliwy wypadek, oby dziecko nie ucierpiało. Z jednej strony powinien być wjazd a z góry od drugiej strony wyjazd z podwórka podstawówki. Wtedy było by najbardziej obtymalne bo zawsze jakaś kobieta święta krowa wyjeżdżając stanie i zablokuje krzyżówkę, i zaczyna lamentować że nie wie jak to się stało i jak do tego doszło i co teraz robić.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here