Gangsterzy wpadli na rutynowej kontroli

8
437
fot.: Lwówecki.info

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn którzy próbowali uciec z miejsca kontroli drogowej. Jak się okazało w aucie mieli broń i kominiarki, dodatkowo byli poszukiwani przez policję.

W dniu 1 kwietnia 2019 roku około godziny 3 w nocy, patrol policji w Gryfowie Śląskim na ul. Jeleniogórskiej – droga krajowa nr 30, podjął kontrolę drogową dostawczego białego busa na zgorzeleckich numerach rejestracyjnych.

W trakcie kontroli kierujący wraz z pasażerem usiłowali oddalić się z miejsca kontroli. Zaryglowali drzwi i próbowali odjechać. Policjanci przez opuszczoną szybę chcieli uniemożliwić ucieczkę mężczyznom. Jednakże ci ruszyli ciągnąc za sobą policjantów. Po przejechaniu 20 metrów kierowca auta zjechał do rowu i uderzył w przydrożną latarnię.

Na miejsce natychmiast skierowano dodatkowe patrole z Lwówka Śląskiego i z Komendy Powiatowej Policji z Lubania. Interweniującym policjantom udało się obezwładnić mężczyzn. Kierujący to 30 letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego, pasażer zaś to 22 letni mieszkaniec także powiatu bolesławieckiego. Jak się okazało kierujący był poszukiwany przez policjantów z Bolesławca. Na miejsce wezwano także straż pożarną i pogotowie ratunkowe celem udzielenia pomocy medycznej policjantom i uczestnikom zdarzenia.

Policjanci w trakcie sprawdzania pojazdu w środku ujawnili kominiarki, nożyce do metalu, noże, siekierę, broń pneumatyczna, oraz butle gazową. Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

Dodatkowo kierujący odmówił poddaniu się badaniu na zawartość narkotyków urządzeniem Alere dlatego też został przewieziony do szpitala i tam pobrano od niego krew od badań. Nad sprawą pracować będą teraz policjanci kryminalni oraz prokurator.

asp.szt. Mateusz Królak Policja Lwówek Śląski

8 KOMENTARZE

  1. faktycznie wielcy gangsterzy…. to już w aucie nie można mieć narzędzi ? mogli się tłumaczyć że jadą z wystawki z niemiec albo znaleźli to chwile wcześniej na środku ulicy

  2. I jeszcze na to Rząd PIS-u żałują pieniędzy dla ludzi którzy narażają swoje życie w czasie swojej pracy jak w Policji Straży Pożarnej, Lekarzom, Nauczycielom Ale dla siebie tego nie czynią Tylko im jest stale mało żyją w luksusach jak i Klerom Kościelnym. Którzy szastają na prawo i lewo Pieniędzmi Podatników. Ot Rządy PIS-u obecnego. Szok i Wstyd na skalę Międzynarodową .

  3. Mieć w aucie można. Ale połap troche niźyno umysłowa. O 3 nad ranem poszukiwany i postanawia odjechać z funkcjonariuszami na aucie? Bo ma wystawke na pace? Słyszałem to zajście i szacun dla Policjantów. Szkoda że użycie broni przez Policjanta ma potencjalnie tyle konsekwencji choć tu było uzasadnione i to powinno być zastosowane.

  4. uwolnic niewinnych zlodziei, krasc ,rabowac,niby na zlodzieju czapka gore, na zlodzieju futro z norek…,nie pyklo ale chociaz tyle dobrego ze funkcjonariuszy przeciagneli 😉

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here