Gałąź zablokowała drogę.

0
1379

Przy tak silnych porywach wiatru, z jakimi mamy dziś do czynienia drzewa i gałęzie łamią się jak zapałki. Niestety, wiele z nich spada na jezdnię, parkingi, samochody, domy…

 

Podczas sinego wiatru pamiętaj, aby usunąć z parapetów i podwórek wszystkie przedmioty, które mogą zostać porwane przez wiatr. Zaparkuj samochód w bezpiecznym miejscu, nie zostawiaj go pod drzewami. Warto także naładować telefon oraz przygotować oświetlenie zastępcze – latarki z zapasem baterii, gdyż wiatr może uszkodzić linie energetyczne.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa podkreśla, iż należy także uważać podczas jazdy samochodem, po pierwsze ze względu na mogące się łamać konary i drzewa, po drugie – przy wyjeździe z osłoniętej drogi na otwartą przestrzeń istnieje ryzyko zdmuchnięcia samochodu.

Przechodząca dziś nad regionem wichura czyni coraz większe szkody. Przed południem w miejscowości Skała w gminie Lwówek Śląski drzewo spadło na budynek mieszkalny.

Chwilę po tym, na drodze pomiędzy Górczycą a Radomiłowicami część jezdni zablokowała sporych rozmiarów gałąź. Na miejscu interweniowali druhowie z OSP Sobota.

Zgodnie z ostrzeżeniem IMGW silny wiatr ma ustać dziś po godzinie 15.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here