Franczyza w branży usługowej – czy warto inwestować?

0
210
zdjęcie poglądowe (materiał partnera)

Z systemów franczyzowych można korzystać w ramach różnych branż. W każdym przypadku daje to opcję prowadzenia działalności pod znaną marką i szybkiego zdobywania zaufania klientów. Z franczyzy można skorzystać m.in. w ramach działalności usługowej. Czy warto dołączyć do sieci? A może lepiej budować własny brand? Jesteś zainteresowany tym tematem? Zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem.

 

 

Franczyza w usługach – jaka działalność?

Systemy franczyzowe dają możliwość rozpoczęcia biznesu pod skrzydłami wielu cenionych marek. Nie inaczej wygląda to w branży usługowej. Początki takiej działalności są szczególnie wymagające, ponieważ przedsiębiorca musi budować pozytywny wizerunek, rozpoznawalność marki i zdobyć klientów, jednocześnie pokonując konkurencję. Dzięki franczyzie może to być łatwiejsze. Sporo na ten temat znajduje się tutaj: https://franczyzawpolsce.pl/poradniki-franczyzowe/dla-franczyzodawcow/.

Po zawarciu umowy franczyzowej można prowadzić działalność pod daną marką – rozpoznawalną i cenioną za jakość realizacji. Zbudowanie takiego wizerunku od zera może zajmować lata. W ramach franczyzy otrzymuje się pakiet szkoleń związanych z prowadzeniem danej działalności i korzysta się ze specjalistycznej wiedzy franczyzodawcy.

Oczywiście, taka forma działalności wymaga podołania wymaganiom stawianym przez system franczyzowy. To oznacza konieczność dysponowania odpowiednimi środkami. W zależności od marki, może to być od kilku tysięcy do nawet kilku milionów złotych. Przed wyborem sieci franczyzowej warto zapoznać się z poradnikami, takimi ja te: https://franczyzawpolsce.pl/poradniki-franczyzowe/. Dzięki nim lepiej można się przygotować do działalności.

Franczyza – jakie usługi?

Systemy franczyzowe umożliwiają rozpoczęcie różnego typu działalności. Oto kilka propozycji od sieci godnych zaufania:

  • Epaka.pl – sieć działa jako broker kurierski. Oferta obejmuje usługi kurierskie i pocztowe, krajowe i zagraniczne. Zaletą jest niski koszt wejścia – jeśli chodzi o same opłaty, mogą się zamknąć w kilku tysiącach złotych.
  • Ośrodek Podologiczny – system franczyzowy w usługach podologicznych. Minimalna kwota potrzebna na start wynosi 130 tys. zł. Opłata wstępna to 20 tys. zł. Do tego dochodzą opłaty bieżące i marketingowe. Marka ma kilkanaście lat doświadczenia.
  • Happy Cuts – to sieć salonów fryzjerskich stworzona głównie z myślą o najmłodszych klientach. Minimalna kwota na start wynosi ok. 200 tys. zł. Opłata wstępna jest równa 20 tys. zł, a obowiązują również opłaty bieżąca i marketingowa.
  • Alpha Gym – Zajęcia sportowe dla dzieci – Minimalna kwota inwestycji wynosi 5000 zł, obejmując opłatę wstępną, sprzęt oraz pakiet marketingowy, przy czym możliwe jest rozłożenie opłaty wstępnej na raty. Alpha Gym od lat działa na terenie województwa mazowieckiego, budując renomę i zaufanie tysięcy klientów, oferując klub sportowy jako rodzinne miejsce, gdzie wspiera i buduje się silne więzi poprzez aktywność fizyczną.

Przed wyborem warto sprawdzić poradniki dla franczyzobiorców: https://franczyzawpolsce.pl/poradniki-franczyzowe/dla-franczyzobiorcow/. Pomogą one w podejmowaniu trafnych decyzji.

-/materiał partnera/-wp

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here