Finał dolnośląski drużynowej ligi lekkoatletycznej

0
474

Dnia 24 września 2020 roku na Stadionie Lekkoatletycznym w Jeleniej Górze przy ulicy Złotniczej odbyły się eliminacje Finału Dolnośląskiego Igrzysk Młodzieży (rocznik 2006 i 2007) w Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej. Organizatorami zawodów byli Szkolny Związek Sportowy DOLNY ŚLĄSK we Wrocławiu oraz MOS Jelenia Góra.

W finale brały udział reprezentacje składające się maksymalnie z 10 zawodniczek/zawodników szkół podstawowych. Młodzież klas siódmych oraz ósmych rywalizowali w takich konkurencjach jak: bieg 100m, bieg 300m, bieg 110m ppł., bieg 200m ppł., bieg 600m, bieg 1000m, skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą, sztafeta 4x100m.

Podczas zawodów zostały pobite cztery rekordy szkoły. W eliminacjach wojewódzkich dziewczęta zajęła trzecie miejsce drużynowo, a chłopcy drugie miejsce. Ostatecznie w Finale Dolnośląskim dziewczęta zajęły V miejsce uzyskując 626 punktów (19 szkół startujących), natomiast chłopcy IV miejsce uzyskując 744 punkty (18 szkół startujących). Z najlepszymi wynikami w FINALE DOLNOŚLĄSKIM wrócili uczniowie Wiktoria Gogola (I miejsce), Oliwia Rapir (II miejsce), Lena Zimmer (I miejsce), Dominik Karp (III miejsce), Ignacy Zabłocki (I miejsce), Marcin Gryczon (II miejsce), Bartosz Polarczyk (I miejsce), Norbert Herba (I miejsce), sztafeta 4×100 chłopców (I miejsce).

Opiekunami drużyn byli nauczyciele wychowania fizycznego p. Magdalena Pawłowicz oraz p. Grzegorz Połaczewski. Gratulacje dla młodzieży za wysoką sportową postawę.