Szkolenie z komunikacji – kiedy warto je rozważyć?

1
207

Szkolenia z komunikacji są jednymi z najpopularniejszych na rynku. Nie bez powodu. Umiejętność jasnego porozumiewania się w atmosferze partnerstwa jest jedną z kluczowych, zarówno w życiu prywatnym, jak i biznesowym. Pytanie jednak, kiedy należy pomyśleć o jej wzmocnieniu u pracowników podczas profesjonalnych warsztatów? Zobacz.

 

Szkolenia z komunikacji – z myślą o lepszej obsłudze klienta

Szkolenia z komunikacji są ważną częścią treningu pracowników, którzy na co dzień obsługują klientów zewnętrznych – bez względu na to, czy prowadzą aktywną sprzedaż, czy zajmują się jedynie działaniami „operacyjnymi”, np. przyjmowaniem zgłoszeń czy przetwarzaniem dokumentacji. W trakcie szkoleń pracownicy mogą nauczyć się m.in.:

  • jasnego i przejrzystego przekazywania informacji,
  • aktywnego słuchania,
  • umiejętności parafrazowania usłyszanych wiadomości,
  • profesjonalnego radzenia sobie z obiekcjami klientów,
  • sposobów postępowania w sytuacjach konfliktowych.

Poznane techniki przełożą się na poprawę jakości kontaktów z klientami, a co za tym idzie – na budowanie długofalowych, korzystnych relacji.

Gdzie szukać dobrych szkoleń i kursów z komunikacji?

Najpopularniejszym miejscem poszukiwania szkoleń i kursów jest oczywiście sieć Internet. Trudno jednak przeanalizować samodzielnie ofertę szkoleń od kilku tysięcy firm szkoleniowych działających w całej Polsce. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą portale szkoleniowe, w których znajdziemy zagregowane szkolenia od wielu organizatorów. Np. w serwisie szkoleniowo-konferencyjnym Eventis.pl na https://eventis.pl/szkolenia/komunikacja znajdziemy zarówno szkolenia i kursy stacjonarne, organizowane głównie w takich miastach jak Warszawa, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Katowice czy Kraków, jak też szkolenia i kursy z komunikacji realizowane w formie online – zarówno na żywo, jak i w formie zajęć e-learning. Zebranie szkoleń i kursów w jednym miejscu pozwala dużo szybciej odnaleźć dobrą ofertą, porównać program i ceny oferowane przez różnych organizatorów. Pełna oferta rozmaitych szkoleń dostępna jest na eventis.pl.

Szkolenia z komunikacji wewnętrznej – niezbędne dla menadżerów

Efektywna komunikacja jest bardzo istotna również z punktu widzenia wewnętrznych relacji panujących w firmie – zarówno tych poziomych, między pracownikami tego samego szczebla, jak i pionowych, na linii pracownik-kierownictwo. Szkolenia z komunikacji pomagają w usprawnieniu codziennego działania zespołu oraz pozwalają wypracować procedury, które sprzyjają sprawnemu gaszeniu ewentualnych konfliktów.

Szkolenia z komunikacji wewnętrznej pomagają np.:

  • wypracować optymalną strategię komunikacji w firmie,
  • identyfikować i niwelować bariery w porozumieniu – np. takie jak brak jasnego podziału obowiązków czy trudności w zgłoszeniu problemów pracodawcy,
  • trafniej i przejrzyściej formułować informacje przekazywane zespołowi,
  • wykorzystać możliwości, jakie daje feedback.

Właśnie dlatego – choć szkolenia poświęcone komunikacji mogą się wydawać bardzo „podstawowe”, a nawet zbędne – w rzeczywistości mogą wnieść nową jakość w działalność przedsiębiorstwa. Warto więc rozważyć regularne inwestowanie w warsztaty o tej tematyce, które pozwolą zgłębić różne aspekty komunikacji.

-/Materiał partnera/- MM

1 KOMENTARZ

  1. no nasz pracodawca też wziął się za szkolenia, wdrożył kafeterię szkoleń i kursów i nie powiem, jest to całkiem sensowne. do tego budżet na szkolenia zewnętrzne. mam wrażenie że pracodawcy coraz bardziej rozumieją jak ważne są szkolenia i kursy

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here