Ferie zimowe 2021

8
1290

Premier poinformował, iż szkoły w trybie zdalnym będą pracowały do świąt. Szef rządu podał także nową datę ferii zimowych. Te w całym kraju będą w tym samym terminie, jednak uczniowie nie wyjadą na zimowiska.

 

Nauka zdalna aż do świąt

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował, iż dzieci i młodzież aż do świąt Bożego Narodzenia będą się uczyć w trybie zdalnym, a przerwa świąteczno- noworoczna zostanie połączona z feriami zimowymi, które w całym kraju będą w tym samym terminie, jednak ze względów bezpieczeństwa uczniowie nie wyjadą na zimowiska.

Kiedy ferie zimowe 2021?

– „Przerwa w nauce w całym kraju potrwa od 4 stycznia do 17 stycznia 2021 r. i zastąpi dotychczasowe ferie zimowe. Tegoroczny wypoczynek będzie się jednak różnił od pozostałych. Dzieci i młodzież pozostaną w domach, ze względu na zakaz organizacji wyjazdów na ferie zimowe” – poinformował szef rządu, który wyraził także nadzieję na to, iż odpowiedzialność, solidarność i dyscyplina w okresie od 28 listopada do 18 stycznia powinna pomóc w powrocie zasad bezpieczeństwa strefy czerwonej, żółtej czy nawet zielonej.

Poznaj nowe obostrzenia i zasady walki z koronawirusem

Zniesienie obostrzeń

– „Ta poprawa sytuacji to wciąż kwestia, która zależy od naszej dyscypliny” – powiedział premier Mateusz Morawiecki, który nie krył, iż liczy także, że po feriach zimowych w kraju pojawią się już pierwsze szczepionki.

Kiedy będzie szczepionka na koronawirusa?

„Proszę, aby ograniczyć mobilność. Jeśli wtedy wszyscy, całe rodziny zostaniemy w domach to jest szansa, że już po tej przerwie będą pierwsze dostawy szczepionki – właśnie temu służy ta przerwa, by dobrze przygotować się do tego momentu” – mówił premier.

8 KOMENTARZE

 1. Całe życie wychodziliśmy z domu i niedługo znowu bedziemy wychodzić więc naprawdę to nie jest koniec świata że przez pewien czas będziemy mniej wychodzić i mniej się spotykać z innymi. Zamiast myśleć tylko o sobie i narzekać trzeba pomyśleć o ludziach starszych i z chorobami współistniejącymi którzy nie przeżyją jak zachorują na covid. Moze pomyślcie że dzięki temu uratujecie czyjeś życie. Ono jest ważniejsze niż spotkania towarzyskie

  • Dzieciom można później zorganizować np. “zieloną szkołę”.
   Każdy wychowawca na początku roku szkolnego robi ankietę i sprawozdaje (GUS?), jaka była aktywność wyjazdowa uczniów na wakacjach /feriach. Przeważnie (przed 500+) była bliska zeru (zwłaszcza na feriach zimowych). Ale już niektórzy straszą, że sektor organizatorów wypoczynku zimowego nie przeżyje. Odpowiedzcie uczciwie, ile znanych Wam dzieci wyjeżdżało ostatnio na zimowiska?

  • Popieram. Szkoda mi hotelarzy, restauratorow i innych, którzy w tym czasie stoją, ale zdrowie jest najważniejsze. Większy luz na święta i ferie to powtórka tego co było na wakacjach. Najpierw tłumy na plażach, górskich szlakach a potem pełne szpitale. Wszyscy cierpimy przez tandemie.

  • To niech oni siedzą w domu i się izolują . Pójdź do marketu przed godz senioralnymi kogo najwiecej seniorów,tych których ja ty możemy zarazić . Mają to gdzieś nie pracują cały dzień po sklepach łażą.

 2. Aneta noś maskę daj się zaszczepić i kto wie co jeszcze! To początek tego co z nami robią! Nie będzie świąt wakacji itd! Ludzie będą siedzieć w domu i zdychać z głodu !

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here