Zatrzymani po policyjnym pościgu posiadali przy sobie narkotyki, kilka kompletów tablic rejestracyjnych

13
829

Wielokilometrowy pościg za uciekającym kierowcą zakończył się zatrzymaniem kierującego i pasażerów. Mimo wielu niebezpiecznych manewrów wykonywanych przez uciekającego policjantom udało się bezpiecznie zatrzymać pojazd.

W dniu 26 listopada około godz. 13:00 policjanci Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim postanowili zatrzymać do kontroli drogowej samochód osobowy oraz wylegitymować pasażerów z uwagi na podejrzenie kradzieży paliwa. W momencie gdy umundurowani policjanci wydali sygnał do zatrzymania kierowca pojazdu Seat podjął ucieczkę.

Uciekający skierował się w kierunku Niwnic i Radłówki. Po wielokilometrowym pościgu udało się zablokować uciekający pojazd który usiłował jechać dalej polami, po czym ugrzązł w ziemi i uderzył w skarpę.

Jak się okazało pojazdem na jeleniogórskich tablicach rejestracyjnych kierował 21 letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego, dodatkowo autem podróżowała także trójka pasażerów – dwóch mężczyzn i kobieta. Cała czwórka została zatrzymana przez policjantów.

Powodem ucieczki nie było tylko podejrzenie kradzieży paliwa, ale to, że kierowca był pod działaniem narkotyków co wykazało badanie urządzeniem Alere oraz posiadał przy sobie amfetaminę. W trakcie dalszych czynności przy 19 letniej pasażerce także mieszkance pow. bolesławieckiego policjantka znalazł ukryte w bieliźnie kolejne narkotyki – amfetaminę, a w torebce narzędzia do sortowania i ważenia. Dodatkowo w pojeździe policjanci ujawnili kilka kompletów tablic rejestracyjnych oraz zbiorniki na paliwo.

Zatrzymani zostali osadzeni w policyjnym areszcie, po wykonaniu czynności przez policjantów kryminalnych zostaną przekazani do dyspozycji prokuratora i sądu.

– / autor: asp.szt. Mateusz Królak, Policja Lwówek Śląski /-

13 KOMENTARZE

  1. Zgadzam się z Emerytem:) szkoda że w pobliżu nie było kałuży z błotkiem ale zaraz byłby krzyk jak to policja poniewiera zatrzymanych…. Powinni dostać karę wliczając w to też stwarzanie niebezpieczeństwa na drodze skoro uciekali łamiąc wszelkie przepisy. Może to drastyczne ale jakby policja do nich strzelała to może by mniej kozakowali. Niech wreszcie taka padlina zacznie się bać – bo tak młodzi i już totalna patologia. Tępić i wyrywać z korzeniami!!!!!!! Brawo Policja!!!!!

  2. Politycy mogliby już dawno zlikwidować problem narkotyków przez choćby pionierskie ustanowienie nagród finansowych za podpierdzielanie dealerów, a ich karać nie więzieniem, lecz konfiskatą majątku i przymusem zamiatania ulic w centrach miast (w pomarańczowym kombinezonie i taką kulą u nogi na łańcuchu). A czemu nie?!?
    Jednak władzy zależy na utrzymaniu przestępczości na pewnym poziomie – niezbyt wysokim, ale też niezbyt niskim. Zgadnijcie dlaczego?

    • Kanfidenci ktozy niczego w zyciu nie prubowali siedza w domach zyja z zasranej pesji krora musza caly miesiwc zapierdzielac. Kto nie ryzykuje ten nie zyje. I taka jest prawde w pl innym sposobem niz bokami niczwgo sie nie dorobisz oprucz garba jak nie masz jaj zeby zaryzykowac tosie nie odzywaj. Pozdrawiaja wojki dolne JW!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here