Fałszywy policjant ujęty przez obywateli

0
1354

Czujność mieszkańców Świeradowa- Zdrój pokrzyżowała plany fałszywego policjanta. Młody mężczyzna podający się za policjanta najpierw wszedł do domu uzdrowiskowego celem odnalezienia ukrywających się tam osób. Po około dwóch godzinach od tego zdarzenia podejrzany zatrzymał pojazd osobowy, żądając okazania przez przewoźnika zawartości przewożonego towaru. Mężczyzna został schwytany przez obywateli i oddany w ręce policjantów. Za podszywanie się za funkcjonariusza policji i wykonywanie czynności związanych z jego funkcja grozi mu kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku lub grzywna.

 

We wtorek 23.03.br. mundurowi z Rewiru Dzielnicowych w Świeradowie Zdrój otrzymali zgłoszenie o ujęci mężczyzny podającego się za policjanta. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że około południa młody mężczyzna pod przykrywką policjanta udał się do domu uzdrowiskowego, gdzie chciał dokonać przeszukania pomieszczeń za nieznanymi osobami. Mężczyzn został wyproszony. Po około 2 godzinach ten sam mężczyzna, zatrzymał pojazd osobowy, którym podróżowało dwóch mężczyzn, żądając od nich okazania zawartości przewożonych towarów. Gdy pasażerowie pojazdu poprosili młodego mężczyznę o okazanie legitymacji policyjnej ten oświadczył, że nie posiada. Czujni podróżni obezwładnili mężczyznę i wezwali na miejsce policjantów.

Zaalarmowani stróże prawa przewieźli 23- latka mieszkańca Świeradowa Zdrój na komisariat. Mężczyzna odmówił składania zeznań. Mundurowi przedstawili mu zarzut podszywania się za funkcjonariusza policji i wykonywania czynności związanych z tą funkcją. Za to przestępstwo 23- latkowi grozi kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

-/asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń KPP Lubań/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here