Efekty burzy

0
2730

Cały czas obowiązuje u nas ostrzeżenia meteorologiczne II stopnia przed upałem i przed burzami. W regionie silny wiatr już poczynił pierwsze szkody. Ten w nocy może dochodzić w porywach do 100 km/h.

 

Po wyjątkowo upalnym dniu nad regionem pojawiły się burze oraz towarzyszący silny wiatr, intensywne opady deszczu, a miejscami także gradu. IMGW wydało ostrzeżenie II stopnia przed burzami.

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 35 mm do 55 mm, oraz porywy wiatru do 100 km/h. Lokalnie grad. – wskazują synoptycy.

Po upale, w środowe popołudnie nad regionem pojawiły się pierwsze burze. I już są pierwsze straty. Na szczęście nie są olbrzymie, ale tak jak w przypadku Rakowic Małych, gdzie burza przeszła około godziny 14. dają do myślenia.

Efekt widoczny na zdjęciach. Niby nic szczególnego, przewrócona tablica, ale to mogło komuś zrobić krzywdę, na szczęście ucierpiał tylko znak. Bezmyślnie ustawiane tablice reklamowe, stwarzają realne zagrożenie. Na tej drodze jest spory ruch, jest to dojazd do jeziora i działek rekreacyjnych nad jeziorem w Rakowicach Małych. Jeżdżą tam na rowerach również dzieci. Warto by było zwrócić uwagę na ten problem. – wskazuje czytelniczka, która przesyła zdjęcia pierwszych zniszczeń w okolicach Lwówka Śląskiego.

Burza przeszła już także nad Złotoryją, gdzie oprócz intensywnych opadów nie brakowało również gradu.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here