Dziś w powiecie pięć ofiar koronawirusa

18
2210

Lawinowy wzrost zakażeń koronawirusem skłonił ministerstwo zdrowia do zmiany zasad zasadach izolacji dla niektórych grup zawodowych

 

Kolejny dzień ze smutnymi informacjami. Ministerstwo zdrowia podało, że mamy 57.262 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (9916), mazowieckiego (8262), wielkopolskiego (4935), dolnośląskiego (4788), małopolskiego (4475), pomorskiego (4211), łódzkiego (3877), lubelskiego (3061),podkarpackiego (2552), zachodniopomorskiego (2220), kujawsko-pomorskiego (2186), warmińsko-mazurskiego (1756), opolskiego (1632), podlaskiego (1207), świętokrzyskiego (1040), lubuskiego (887). 257 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Ostatniej doby z powodu koronawirusa zmarło 271 osób, w tym z powodu COVID-19 zmarło 85 osób, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 186 osób.

Zmiany zasad izolacji

Na kwarantannie przebywa obecnie 1.068.384 osób. Jest to najwyższy wynik od początku trwania całej pandemii. Resort zdrowia wprowadza kolejne zmiany w zasadach izolacji. – Od przyszłej środy po zakażeniu wirusem SARS-CoV-2 izolacja będzie trwała 7 dni, ale od piątego dnia można wykonać test; jeżeli jego wynik będzie ujemny, to będzie to zwalniało z izolacji – przekazał dziś rzecznik Ministerstwa Zdrowia, który doprecyzował, iż dotyczy to medyków, wojskowych, policjantów, czy strażaków.

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie lwóweckim

W powiecie lwóweckim na kwarantannie jest obecnie 1035 osób. Z wykonanych 221 testów na obecność COVID 72 dało wynik pozytywny, a 56 to nowe przypadki zakażenia. Ostatniej doby zmarło aż 5 osób, z czego 3 wyłącznie w wyniku zakażenia COVID, a dwie pozostałe miał choroby współistniejące.

W Polsce przeważa już Omikron

Rzecznik ministerstwa zdrowia przyznał, że rośnie udział wariantu omikron w liczbie wszystkich zakażeń.

– Dzisiaj udział Omikronu w sekwencjonowanych próbkach, tych próbek jest już 4.340 z wykrytym wariantem omikron, to jest 52 proc., biorąc pod uwagę ostatnie 30 dni. Jeżeli byśmy patrzyli na to tylko przez pryzmat 7 ostatnich dni, to Omikron jest na poziomie 63 proc. – przekazał Andrusiewicz i dodawał, że od wczoraj zaczyna się dominacja wariantu omikron w Polsce.

Gdzie jest najbliższa apteka z darmowymi testami antygenowymi?

18 KOMENTARZE

 1. To jest trochę już smiszne.
  Mieszkam w Niemczech i tutaj nie ma mowy o braku maseczki w sklepach, nie ma mowy o wejściu do sklepu (oczywiście poza drogeriami i spożywka) beż testu i szczepienia(lub jeśli jest się ozdrowiencem)
  Do restauracji, barów itp tak samo.
  Dzieci chodzą normalnie do szkół.
  Woec się pytam o co tu chodzi.
  Jeśli jedyna tarcza w Polsce, jest dac dzieciom zdalne nauczanie i darmowe testy w aptece, to jak mamy czuć się bezpieczni.
  Polska n walczy z pandemia, tylko wprowadza chaos i biedę.

 2. Skonczyc teleporady.Lekarze leczcie ludzi,a nie wysylajcie ich na kwarantanny z Paracetem.To tylko rozwija chorobe.Lekarze powinni zbadac ludzi tak jak to robi dr Bodnar: bada,leczy. PRZESTANCIE NOSIC KAGANCE I ODDYCHAJCIE SWIEZYM POWIETRZEM. WYLACZCIE TELEWIZJE,KTORA HEST W REKACH GLOBALISTOW.

 3. Do Nico – powiedz to bliskim, którzy umarli na covid lub leczą powiklania od roku. Ale cóż, skoro mózg wysechł i słucha się autorytetów z d..y wyciągniętych.
  Zdrowia życzę – umysłowego.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here