Nie żyje dwóch strażaków, trzeci jest ranny. Tragedia w zakładach koksowniczych w Wałbrzychu.

0
2888

Na terenie Zakładów Koksowniczych Victoria w Wałbrzychu, miał koksowniczy z komina przysypał pracowników firmy zewnętrznej. Dwie osoby nie żyją, a jedna jest ranna. Na miejscu interweniowało 12. zastępów straży pożarnej.

 

 

Do tragicznego wypadku doszło około godziny 17. we wtorek 18 kwietnia, podczas wykonywania prace przy czyszczeniu komina. Wówczas miał koksowniczy przysypał trzech pracowników. Tylko jedna osoba zdołała się wydostać. Przybyli na miejsce strażacy oraz ratownicy podjęli próbę reanimacji poszkodowanych. Walka o ich życie trwała ponad godzinę. Niestety mężczyzn nie udało się uratować. Mieli 35 i 40 lat. Okoliczności tragedii będzie wyjaśniać prokuratura oraz Powiatowa Inspekcja Pracy.

W wczorajszym wypadku w Zakładach Koksowniczych w Wałbrzychu, ranny został jeden mężczyzna a dwóch poniosło śmierć. Wszyscy trzej to strażacy PSP, pełniący na co dzień służbę w JRG nr 1 Komendy Miejskiej PSP w Wałbrzychu. Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło w czasie wolnym od służby. – przekazał Komendant główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak, który w imieniu całej społeczności strażackiej złożył głębokie wyrazy współczucia dla rodziny zmarłych i poszkodowanego.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here