Gdzie jest najbliższa apteka z darmowymi testami antygenowymi?

4
2773
zdjęcie poglądowe fot. DWOT

Ministerstwo zdrowia publikuje interaktywną mapę aptek, w których można wykonać darmowy test na koronawirusa.

 

„Masz objawy COVID-19, miałeś kontakt z osobą zakażoną koronawirusem lub masz w pracy kontakt z dużą liczbą osób? Zrób w aptece bezpłatny test antygenowy na koronawirusa.” Zachęca ministerstwo zdrowia i na rządowych stronach podaje, że od 27 stycznia masz możliwość bezpłatnego sprawdzenia, czy jesteś zakażony koronawirusem. To pokłosie zapowiedzi, jakie padły podczas wspólnej konferencji prasowej (21 stycznia) premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. To wówczas usłyszeliśmy, iż od czwartku w aptekach będą dostępne darmowe testy antygenowych przeciw COVID-19.

– Od 27 stycznia darmowe testy antygenowe w każdej aptece, duża powszechność testowania, jak najszersza powszechność testowania – mówił premier.

– Każdy, kto jest zainteresowany, wypełniając formularz bądź to w domu, bądź to na miejscu w aptece, będzie mógł poddać się testowi i bardzo szybko zweryfikować się testem antygenowym, czy jest zakażony, czy nie. Wszystko po to, żeby bardzo szybko identyfikować ryzyko ewentualnego zakażenia dla bliskich. – tłumaczył minister Niedzielski.

Dyżury aptek na terenie powiatu lwóweckiego w 2021 i 2022 roku

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, testy przeprowadzane w aptekach nie będą wymagały skierowania i będą opłacane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Resort zdrowia na stronie pacjent.gov.pl zaznacza jednak, iż nie każda apteka bierze udział w programie. Podaje jednocześnie ogólnopolska mapę aptek, w których można dostać testy. Jednak jak się okazuje na razie w programie udział bierze zaledwie 717 aptek. To dane na piątkowy poranek 28 stycznia. Dzień wcześniej było ich 105. Zatem widać, że z każdym dniem przybywa nowych punktów. Najbliższa nam – mieszkańcom powiatu lwóweckiego apteka znajduje się w centrum Lwówka Śląskiego i prowadzona jest przez Powiatowe Centrum Zdrowia. Kolejne to Jelenia Góra, Lubań i Bolesławiec.

Znajdź najbliższą aptekę, która przeprowadza testy

Ministerstwo nie składa broni i zapewnia, że z każdą godziną do programu przystępują kolejne punkty. Tak więc, warto trzymać rękę na pulsie. Zachęcamy, by w razie potrzeby sprawdzać interaktywną mapę na rządowych stronach >tutaj<.

4 KOMENTARZE

  1. Na Elsnera w aptece budynku biedronki w Jeleniej Górze na Zabobrzu można kupić test który robi się w domu ze śliny. Koszt 30 zł – o nic nie pytają, płacisz, nikt nic nie wie

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here