Lustracja dróg w rejonie szkół powiatu lwóweckiego

8
825

Policjanci ruchu drogowego przygotowują się do powrotu dzieci i młodzieży do szkół. Dlatego funkcjonariusze sprawdzili stan oznakowania dróg i urządzeń ostrzegawczo-zabezpieczających przy szkołach i placówkach oświatowych powiatu lwóweckiego.

 

Wkrótce rozpocznie się rok szkolny, więc policjanci z lwóweckiej drogówki z wyprzedzeniem przeprowadzili lustracje terenu w rejonie szkół i placówek oświatowo-wychowawczych w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”.

Policjanci sprawdzają zasadność istniejącego oznakowania z uwzględnieniem natężenia ruchu oraz prawidłowości ustawienia, widoczności i stanu technicznego znaków drogowych, jak też urządzeń ostrzegawczo-zabezpieczających.

Mundurowi nie mieli wielu zastrzeżeń, ale zwrócili uwagę na nieczytelne lub zasłonięte przez gałęzie znaki drogowe, słabo widoczne oznakowanie poziome przejść dla pieszych oraz brak znaku, który informuje o zbliżaniu się do przejścia dla pieszych z którego często korzystają dzieci uczęszczające do szkoły.

Uwagi zostały przekazane zarządcom dróg, którzy zobowiązali się do ich usunięcia.

-/starszy sierżant Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-

8 KOMENTARZE

  1. Niech Policja poinformuje Panie nauczycielki że wyjeżdżając z terenu szkoły nr 2 nie mają pierwszeństwa przy włączaniu się do ruchu. Często jest tak że zatrzymują się za bramą i blokują wjazd do ulicy Zwycięzców .

  2. Czesto obserwuje, wyjezdzajacych z naszego Sadu na ul. Betleja w Lwowku Slaskim,prawidlowo powinno sie skrecac w prawo, w kierunku na Zlotoryje, a wielu pracownikow, pomimo oznakowania- linia ciagla- skreca w lewo w kierunku stacji Orlenu! Czy nasza Policja tego nie dostrzega, czy tez wyjezdzajacych chroni imunitet?

  3. Czy ktoś się w końcu dopatrzył felerów znakowania dróg przy szkole podstawowej 2 w Gryfowie?Jadąc od Lwowskiej w stronę SP 2 igraniczenie prędkości stoi tuż przed krzyżówką z ul. Lipową i tym samym to skrzyżowanie odwołuje ograniczenie prędkości inprzy samej szkole wg przepisów można lecieć …..50 km/h.Paranoja i niedopatrzenie!!To samo w Rząsinach przybszkole.Ograniczenie prędkości przy świetlicy jadąc od góry odwołują 2 skrzyżowania i przybsamejnszkole lodstawowej można lecieć wg przepisów 50 km/h !!!To samo od dołu ograniczenie jest postawione przed samym skrzyżowaniem na “kolonię” i tym samym skrzyżowanienodwaołuje ograniczenie prędkości i dalej zgodnie z przepisami prawa ruchu drogowego przy szkole.można.jechać 50 km/h – co nie jest dla dzieci bezpieczne !!A więc panowie Policjanci,radni,drogowcy – do roboty.Dla bezpieczenstwa naszych dzieci!!!!! To tylko kwestia przestawienia znaków o kilka-kilkadziesiąt metrów , lub ich ponowienie za krzyżówką.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here