Dziś otworzą drogę Pławna – Lubomierz. Ale nie dla wszystkich

5
1305

Po nawałnicy, jaka przeszła nad regionem w środę w nocy uszkodzony został m.in. most na potoku Srebrna. Droga z Pławnej do Lubomierza była nieprzejezdna. Dziś droga zostanie otwarta.

 

Nawałnica zniszczyła most

W piątek, ekspert przeanalizował uszkodzenia mostu na drodze powiatowej nr 2511D, (km 1+145 m) w Pławnej. „Zawalone częściowo przęsło obiektu wraz z nawierzchnią jezdni po stronie dolnej wody w wyniku podmycia i zawalenia się części podpory nr 1 po stronie dolnej wody. Zniszczone balustrady od strony górnej i dolnej wody” – dowiadujemy się z raportu z przeglądu rozszerzonego obiektu mostowego.

Jak się okazuje obiekt nie uległ całkowitemu zniszczeniu i możliwe jest utrzymanie tymczasowej komunikacji samochodowej dla pojazdów samochodowych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. W tym celu Zarząd Dróg Powiatowych w Lwówku Śląskim dokonał zalecanego przez eksperta wygrodzenia betonowymi barierami części mostu o szerokości nie większej niż 3 metry na niezniszczonej części obiektu po stronie górnej wody.

Kapitalny remont mostu

Niestety, rokowania dla tego mostu nie są dobre. Z raportu dowiadujemy się, iż z uwagi na zakres zniszczeń, ogólny niedostateczny stan techniczny pozostałej niezniszczonej części obiektu oraz z uwagi na ujawnione w wyniku uszkodzeń zastosowane wadliwe rozwiązania konstrukcyjne w płycie pomostowej obiekt należy całkowicie przebudować z rozbiórką istniejącego obiektu i budową nowego obiektu w jego miejsce włącznie.

Tylko do 3,5 tony

Do czasu przeprowadzenia kapitalnego remontu obiektu mostowego droga będzie przejezdna tylko dla pojazdów o masie nie przekraczającej 3,5 tony! Wjazd na płytę mostową pojazdów o większej masie może grozić katastrofą. Kierowcy samochodów ciężarowych, którzy chcieliby przejechać pomiędzy Pławną a Lubomierzem powinni kierować się objazdem przez Golejów i Wojciechów – ok. 12 kilometrów.

Kiedy otworzą drogę przez Pławną?

Z niewielkim poślizgiem spowodowanym komplikacjami, jakie wynikły w trakcie prac, droga powiatowa Pławna – Lubomierz zostanie otwarta nie jak wcześniej informowaliśmy we wtorek, a dopiero dziś, w środę, 21 lipca 2021 roku.

Rano droga ma zostać posprzątana, pojawią się przy niej także nowe znaki mówiące, iż przejazd będzie możliwy dla pojazdów o masie do 3,5 tony. Otwarcie drogi dla samochodów osobowych ma nastąpić ok. godziny 9 rano.

5 KOMENTARZE

  1. Brawo w ogóle za oznaczenia ze droga jest zamknięta. Od Lubomierza żadnego znaku ze jest nie przejezdna tylko jak się dojedzie do
    Pławnej dopiero znak że droga zamknięta. Porażka jakaś

  2. I tak będzie stać ta ruina mostu ale może w okolicach wyborów coś się ruszy.
    Pan ekspert jeszcze dodatkowo obciążył resztki mostu tymi betonowymi blokami.
    Brawo.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here